Bilmek istediğin her şeye ulaş

Micro SD kartım FAT32 formatında, ben NTFS formatına çevirmek istiyorum ancak 'Windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı' uyarısı alıyorum. Nasıl NTFS formatına getirebilirim?

ExFAT ve FAT32 formatlarına geçiş yapılabiliyor ancak NTFS'ye geçemiyorum.Düzenle
Bunu disk yoneticisi ile yapabilirsiniz. Bunun için bilgisayarim ikonuna sağ tıklayın ve yönet/manage seçeneğine tıklayın. Açılan yeni pencerefe sol tarafta Disk Manager/Disk Yöneticisi seçeneğine tıklayın. Ekranda sağ tarafta firmat atnak istediginiz sürücüyü göreceksiniz. Sürücünün uzerine sağ tıklayarak tamamı ile silin ve yine ayni yontemle yeni bir Birincil Bölüm/Primary Partition yaratın. Yine sag tiklayarak bu bölümü formatla seçeneğini seçtikten sonra acilan pencerede NTFS formatını seçerek işlemi tamamlayın. Hızlı formatlama seçeneği aktif olmalı ama format başarısız olursa bu seçeneği kaldırarak deneyebilirsiniz.
  • Paylaş
Bilgisayarınızı guvenli modda açıp diski bu sekilde biçimlendirebilirsiniz bunların dısında başlat dan çalıstır a cmd yazıp komut sistemi yoneticisi kullanarak kartınızı formatlayabilirsiniz bunun için komut yonetimi bölümüne Format f: yazıp enter e bastıgınız da formatlanabilir (f bölümü sizin kartınızın sahip oldugu sürücü adıdır ve f harfi varsayım olarak yazıılmıstır)
  • Paylaş
Linux bir işletim sisteminden fdisk komutunu kullanarak denemenizi öneririm
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1156 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt