Bilmek istediğin her şeye ulaş

Microsoft'un Skype'ı 8.5 Milyar USD'ye satın alması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Microsoft'un bu adımı kuracağı ekosistemin bir parçası. Microsoft MSN'i ilk duyurduğunda mükemmel bir hamle demiştim. Yalnız bir müddet sonra gelişimi durdu. Sosyal ağın patlama yapmasıyla birlikte MSN'i yeniden ele alıp sosyal bir platform haline getirmeye çalışırken çok şeyi kaybetti. Performans sorunları ortaya çıkmaya başladı. Gtalk ve Skype gibi hizmetler emin adımlarla yürüyorlardı. Microsoft'un bu konuda tecrübesi olmaması, rakiplerinin çok ileride olması sebebiyle böyle bir hamle yaptı. Vermiş olduğu en mantıklı kararlardan birtanesi.

PC, Tablet, Phone ve Xbox platformlarını Office, Skype gibi uygulamalarla kuvvetlendiriyor. Şimdiden Office'in Skype desteği hazırlandı.

Akla gelen bir soru, Microsoft gibi tecrübeli bir firma Skype gibi bir uygulama hazırlayamaz mıydı? Hazırlardı ama kaybedecek zamanı yok. Şu an bütün mühendisleri bu yılın sonuna odaklanmış durumda ve sürekli servisler aktif hale getiriliyor. Outlook.com gibi. Bu gelişmeler gerçekten beni çok heyecanlandırıyor.
 • Paylaş
2

Hakan Köse, Microsoft bu yılın sonuna kadar yapacağı güncellemelerle heralde tarihinin en parlak periyoduna imza atacak bence.

Windows 8'i inceledin mi bilmiyorum ama; bence Windows 8, insanların hayatını değiştirecek, internete girme alışkanlıklarını yeniden tanımlayacak bir yapıya sahip ve bu kadar entegre bir Windows daha önce düşünülemezdi.

Ahmet Küçükoğlu, Microsoft'un bir çok algıyı değiştirmesi konusunda çok haklısın. Windows 8'i Developer versiyonundan beri kullanıyorum. Aynı şekilde Windows Phone ilk tanıtıldığından beri Windows Phone işletim sistemli smartphone'lar kullanıyorum. Ve yaşadığım deneyimler gerçekten bambaşka oluyor. Microsoft yine yaptı yapacağını :)

Adamlar bu yatırımı yapmak zorundaydı. Gerçekten çok sağlam rakipleri var. İşin doğrusu Microsoft'un 90'ların sonu ve 2000'lerin başlarındaki itibarından şu an eser yok; o dünya devi, o rakipsiz, yazılım sektörünün neredeyse tekeli gibi gözüken şirket imajı çok uzaklarda...

Ya devrimsel nitelikte yeni projelerle ya da parayla eski itibarını kazanmak derdinde Microsoft. Buna kesinlikle kanaat getirmiş durumdayım.
 • Paylaş
eminim skype'ın patronu parayı şöyle bir yatağın üzerine serip çırılçıplak üzerine atlamıştır. lan o'lum paranın AQduk lan diyerek. darısı köse kardeşlerin başına :)
 • Paylaş
Bence geç bile kaldı, allahtan zamanında Youtube' u elinden kaçırdığı gibi  Skype ıda kaçırmadı.
 • Paylaş
skype ın yıllık geliri gerçekten 1 milyar dolar ise fena rakama değerinde almış gibi ...
 • Paylaş
Yakında Windows Live Messenger ile Skype'nin birleşmesini bekleyebiliriz belki. Andı alanda 2 yazılım geliştirmezler sanırım.
 • Paylaş
2

Mahir Uskan Batmaz, İnşallah öyle bir şey olmaz. O zaman güzelim Skype'ın tüm cazibesi kaybolur :(

Arda Güven, İnternet tabanlı ses ve görüntü taşıma bu günün ve geleceğin teknolojisidir. Şu anki operatörlerin de korkulu rüyasıdır. Android ve üzeri sistemlerle çalışan Telefonlar geliştikçe uygulama alanları katlanarak artmaktadır. İnternet in bu konuda çok daha ucuz olması, büyük bir hareket kabiliyeti kazandırmaktadır. sektörde milyarlarca dolar yüzer gezer vaziyettedir. Yeni ve kolay uygulamalarla operatörü saf dışı bırakıp iletişimi Skype ile İnternet tabanlı yapmak mümkün . kazanılabilecek parayı hesap etmek bile çok zor ...

Stratejik bir hamle, doğru kullanılabilirse iyi fayda sağlar. Ülkemizde 2015'den sonra ancak yaygınlaşır.

 • Paylaş

Cloud yatırımlarının yanında Microsoft'un bu hamlesi riskli olabilir. Fakat şirket olarak çok profesyoneller yani yatırımın geri dönüşü hakkında mutlaka bir strateji geliştirmişlerdir...

 • Paylaş
Dünya ya yazılım satmayı başarmışsanız istediğinizi alabilirsiniz. Microsoft da kendince haklı sebeplere dayanarak satın almış belli ki. Kullandığınız işletim sistemi microsoft a mı ait? evet mi? o zaman soru anlamsız. Daha iyisini yapabiliyor musunuz. Biz sadece konuşuyoruz millet olarak. Tüketim toplumu olduk çıktık. Microsoft skype ı satın almış e alsın. Ne var bunda.
 • Paylaş
oooov...
 • Paylaş
Son günlerde skype'ın konuşma kalitesinin düşmesinden anlamam gerekirdi. :(
 • Paylaş
O kadar para verip almasına gerek yoktu internetten bedava indirebilirdi.. diye  :)
 • Paylaş
Paragöz...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2775 Görüntülenme16 Takipçi13 Yanıt