Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mide bulantısına iyi gelen ilaçlar nelerdir?

Burada direkt bir ilaç ismi vermek yanlış. Çünkü yan etkileri, sizin alerjileriniz vb. Özellikleri göz önünde bulundurarak, dahası bir doktora başvurarak bunun için ilaç almalısınız. Tabii ama sağlığınız yerindeyse ve kullanmadan önce prospektüsü okumak şartıyla Metpamid tablet öneririm. Fizyolojik mide bulantısı yanında psikolojik mide bulantısına da iyi geliyor. Çünkü beynin bazı bölgelerini çalıştırarak mide bulantısının blokesini sağlıyor. Online prospektüs: ilacpedia.com/metpamid-tablet
  • Paylaş
Öncelikle bulantının sebebi araştırılmalıdır. Her şikayet ve ya belirti kötü yorumlanmamalı, tedavi edilmesi gereken bir durum olarak görülmemelidir, önce araştırılmalıdır. Başka bir hastalığın belirtisi yada doğal bir sürecin parçası (gebelik gibi) olabilir. Bu tarz soruların siteye yakışmadığını düşünüyorum. İlaç ismi vermek, tedavi önermek doğru görünmüyor benim açımdan.
  • Paylaş
Mide bulantısında metpamid tablet işe yarıyor ancak anksiyete gibi yan etkileri de var bazılarında aşırı sinir krizleri görülebilir. Ancak bulantıya en etkili ilaçlardan birisidir.
  • Paylaş
Metoclopramide 5 mg tablet:
Günde en fazla 2 kez yemekten önce 5-10 mg.
Domperidone 10 mg tablet:
İhtiyaç durumunda her 4-8 saate bir 10-20 mg.
  • Paylaş
Aralık 2013

Gizli Kullanıcı

Benim anlamadığım sağlık alanında bulunan bir insan neden bu tür bir soruya ilaç tavsiyesinde bulunur. Yaptıklarının yanlış olduğunu bile bile.
  • Paylaş
Limon
  • Paylaş
Mide Bulantısı (Tıp)
Zencefil de mide bulantısı için bir alternatifiniz olabilir. Baş ağrısıyla beraber gelen mide bulantısı için özellikle zencefili önerebilirim. Fesleğen, nane, okaliptus gibi bitkilerde bir diğer seçenek. Özellikle yanınızda nane yağı bulundurursanız mide bulantısı sırasında birazcık koklamak bile bulantıyı bastıracaktır.
Mide Bulantısı (Tıp)
  • Paylaş
Doktor tavsiye etmeden ilaç alınmamalıdır.
Nane limon kaynatıp içmek bence en zararsız ve etkili çözümdür.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1981 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt