Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mikrotonal Gitar hakkında ne biliyorsunuz? Böyle bir gitarı ilk defa duyduysanız nasıl bir şey olduğunu inceleyip fikirlerinizi yazar mısınız?

Gitarın yaratıcısının bu gitar üzerinde icra ettiği müzik eserlerinin ülkemize has kültür ve sanat yapısını ortaya koyması da değerlidir. Sizce bunu müziksever gençliğe nasıl sunmalı? Çeşitli kültürel şenlik ve etkinlikler, çalıştay organizasyonları düzenlenebilir mi?Düzenle
Yıllar önce incelemiştim :)
Süper bir Türk icadı, perdeleri her tel için ayrı ayrı, koma koma ötlenebiliyor dolayısıyla utta ne çalabiliyorsanız gitarda da çalınabiliyor. Tüm Türk Sanat Müziği makamlarını mümkün kılan nefis bir buluş.
  • Paylaş
4

Serkan Kiose, Müzik bilgimin yetersizliği ile yanıtımın birleşmesi :). TSM makamlarına olan ilgisini anlayamamışım. Daha çok ton olarka yorumlamıştım kendimce :)

Şaman, Estafrullah, süper yanıt vermişsin. Arkadaş Türk müziği için icat etmiş ama senin de dediğin gibi evrensel gitar :)

Serkan Kiose, Evrensel olur umarım :):)

Şaman, Süper buluş yahu, kanundan esinlenmiş muhtemelen.


Daha önce görmüştüm ve hatta burada paylaşmayı düşünmüştüm ama atlamışım. Bu soru ile tekrar incelemiş oldum. Teşekkürler. Bence oldukça başarılı. Tanıtım için kültürel şenlik ve etkinlik düzenlenebilir elbette ki ancak ben (yeni nesli takip ettiğim kadarı ile) yeni neslin bu enstrümanı öncelikli olarak yerel müzikleri icra edilebilecek bir icat olarak tanıtılmasındansa daha gelişmiş bir evrensel gitar olarak tanıtılmasının daha hızlı yayılmasını sağlayabileceğini düşünüyorum. Hatta çok iyi ve tanınmış gitaristlere kullandırılarak enstrümental video kayıtlarının paylaşılması yolu ile gitara ilgi artırılabilir gibime geliyor.


Bu tarz, farklılık/yenilik içeren cihazların yayılabilmesi için öncüler gereklidir. Bu öncüler de herkesin takip ettiği kişiler/müzisyenler olabilirse çok hızlı ilerleyebilir diye düşünüyorum (bkz: yaygınlaşamayan çift tekneli bağlama zekicaglarnamli.com.tr/#!/dogalstereo).

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

208 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt