Bilmek istediğin her şeye ulaş

Facebook'un benzerini script olarak 40 dolara satıyorlar. Böyle bir kodu kullanmanın dezavantajları nelerdir?

phpdolphin.com burada facebookun aynısını satıyorlar böyle oluncada insanın yazılımla uğraşası gelmiyor. Bu şeylerin dezavantajları neler ? Bunlardan alıp kendimiz ekstra özellik ekleyip çıkaramaz mıyız ? Nedir yani bunun esprisi ?Düzenle
Böyle bir yazılımı satın aldığında muhtemelen kodları anlaman, düzenlemen ve ekleme yapman çok mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla, öylece satın alıp "benim de facebook'un aynısı web sitem var : ) " demekten başka bir faydası yoktur bence.

Bugün facebook benzeri onlarca, yüzlerce internet sitesi var ama hiç biri facebook'un sahip olduğu dataya ve kullanıcıya sahip değildir. Önemli olan yaptığınız işin insanlar tarafından kabul görmesi ve yaygınlaşmasıdır.

Bugün Facebook ile aynı tasarıma sahip bir klon projeyi açsanız bile kimse Facebook hesabını bırakıp sizin sitenize üye olmaz. Bu da normal tabii.

O zaman 40 USD karşılığında alacağınız nedir veya ne olabilir?
Bence, bu 40 dolar ile satın aldığınız en iyi şey, PHP ile facebook benzeri bir sistemin nasıl tasarlandığı, kodlandığı konusunda inceleme yapma şansınız olmasıdır. Kodları inceleyerek bir çok yeni bilgi edinebilirsiniz. Tabii bu söylediğim eğer PHP öğrenmek isterseniz geçerli.
  • Paylaş
2

Cemal Tekin, Peki bu sitenin başka avantajsız yanı var mı yani güvenlik ya da her hangi bişi ? Sonuçta bu moralimi bozdu benim :D Bir yazılım için çok uğraşıcak sermayemide katacaktım bu tarz hazır oluşumlar varken insan ister istemez ya bu kadar basit mi diyor. Yani yılların emeğini verip parasını döküp site yaptırıyon ama wordpress ve bu tarz hazır siteler ucuza kuruluyor. Bu hazırların hazır olmayanlarından dezavantajları nelerdir ?

Bir de siz bu kodlara bakarak anlaşılmaz diyorsunuz. Peki biz nasıl geliştircez kendimizi yapışmış şeylere bakıp anlamazsak, yani php öğrenen kişi nasıl öğreniyor geliştiriyor, böyle açık kaynaklara bakarak değil mi?

Cemal Tekin, fabookun tıpkısının aynısı hatta biraz daha güzel gibi :) bu siteye mi geçsem :D phpdolphin.com/demo/index.php?a=profile&...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

459 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt