Bilmek istediğin her şeye ulaş

Milli benliğimiz ve ulusal değerlerimiz neden şu anki mevcut gençliğin büyük bir kısmının "umurunda bile değil" ?

Dönemin Başbakanı Sayın Turgut Özal zamanında gerçekleşmiş bir olay şöyle anlatılır: Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş, Sayın Özal'ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi: "Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!" Turgut Özal'ın "Nasıl?" sorusu üzerine şunu anlatmışlardı: "Biz Japonya'da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir, dev fabrikalarımızı, teknoloji merkezlerimizi gezdirir ülkemizin gücünü gösteririz. Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazaki'ye götürür, orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki: Eğer siz çalışmaz, bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çabalamazsanız sonunuz böyle olur."

Bürokratlardan biri atılır: "Ama bizim Hiroşima'mız yok ki!"

Japon uzmanın cevabı tokat gibidir: "Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!"
  • Paylaş
Önce anne-baba  bu değerleri önemseyecek sonra illaki o çocuğa gençlere  aktarır.Televizyon dizi kültürü daha doğrusu (yanlı)medyanın hegomanyasıyla kör olmuş bir toplum nereye çekersen oraya gelir.Bugün bas bas somali diye bağrırlar o arada kendi fikirlerine karşı çıkan bir medya kurumuna saldırı olur kimse farkına bile varmaz.Hangi benlik?
  • Paylaş

Bursa Nutku'nu okumuyor çünkü..


Aç ve oku! Bekle zamanı..  • Paylaş
Bu soruda neden ırkçılık etiketi var bu istatistiki verinin doğruluğunu nasıl teyit edebilirz?
  • Paylaş
Bu istatistiği teyit edebilmeniz; sizin etrafınıza nasıl baktığınız ve baktığınızdan ne anladığınızla paraleldir. Irkçılık etiketinin neden olduğu konusuna da gelecek olursak: Soruyu soran benim ve benim bu konudaki şahsi görüşüm; milli benliğimiz ve ulusal değerlerimizin kurtuluşunun Türkçü ve ırkçı fikriyatta olduğu yönündedir. 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

800 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt