Bilmek istediğin her şeye ulaş

Milli sporcu olan Rıza Kayaalp'in Gezi Parkı eylemcileri için söylediği sözleri nasıl karşılıyorsunuz?

Rıza Kayaalp, Gezi eylemlerini desteklememiştir. Ancak bunun yanında oradakileri ermeni tohumu ve vatan hainleri ifadelerini kullanmıştır. Bunlar çok net bir biçimde ırkçılık oluşturduğu gibi oradaki insanların milli duygularına da saldırmakta ve nefret söylemi oluşturmaktadır. Bu yüzden Rıza Kayaalp'ten tüm manevi desteğimi çekmiş bulunmaktayım ve kesinlikle kazandığı madalyalara karşı bir maliklik, milli sevinç duymuyorum. Çünü Atatürk'ün de dediği gibi sporcu, zeki ve ahlaklı olmalıdır. Ayrıca Twitter'dan adam toplayan hükümet, ırkçılık, nefret söylemi ve hakaret ifadelerini lanse eden bu 'sporcuyu' gözaltına almamıştır.
  • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Evde oturan %50 ve hükümete tercümanlık yapmış olduğundan olabilir, hepimiz Türkiyede yaşıyoruz azizim, bunun suçu kalkıp mertçe söylemek, yoksa hepsinin kafa aynı..

6 ay men cezası almış, biz ne düşünelim ki... Her ne kadar yurdum medyası penguenle falan olan biteni örtbas etmeye çalışsa da dünya görüyor gerçekleri merak etmeyin.

sondakikahaberlerbizden.blogspot.com/201...
  • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Sabah Spor Bakanı cezanın ertelendiği müjdesi veriyordu :)

Twitter da konuşmak kolay, çünkü kıvırması kolay, güreş eskiden erkek sporu olarak yapılırdı, kadınların güreşe girmesi de olayı evrensellik kattı iyi oldu. Şunu da öğrendik güreşçiden iyi de dansöz oluyormuş. Bütün helvadan mamul delikanlılar gibi rıza da kıvırmak için, oradakilerin hepsine değil yakıp yıkanlara söyledim dedi. Dedi ama özrü kabahatinden büyük suç işleyene hakaret, ırkçılık serbest sanıyor bu arkadaş sanırım, ya da yediği elenseler sıkıntı yapmış olabilir. Bir sporcuya yakışmadı olmadı , akdeniz oyunların da bayrak taşırken sen o bayrağı kirlettiğini düşündüm. Ahlak hele ki toplumsal sagduyu ve hassasiyetten yoksun kalmasın hiç bir sporcumuz.
  • Paylaş
3

Redeye, Şecaat arz ederken merdi kıpti sirkatin söylermiş...

Ahmet Avcı, Kıpti diyemezsin, ırkçılık :)

Redeye, Eyvallah doğrudur, zira tam karşılığı nedir diye vaktiyle bakmıştım ama "şopar" gibi argo bir çağrışımı da var mıdır bilemememiştim. Gerçi argo da olsa bir takım sözcüklerin yerince kullanımının da zenginlik olduğuna inanırım.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

948 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt