Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mimarlık eğitiminde yaratıcı maket yapmada kullanacağım farklı malzemeler nelerdir?

mimarlık 1.sınıf öğremcisiyim alışılagelmişin dışında malzemeler kullanmak istiyorumm yardımcı olursanz sevinirimm :)Düzenle
Özellikle çalışma maketinin özü, kolay işlenebilir, kolay ebatlanabilir malzemelerle; tasarlananın 3 boyulu modelini görebilmek için ve yapılan yorumlarla analizlerle tekrar düzenlenebilmesi hatta bozulup tekrar yapılabilmesi içindir. Kişisel tercihim alışılagelmişin dışında malzemeler akullanmamaktan yanadır. Çalışma maketleri için mikrodalga oluklu mukavva ve balsayı her zaman tavsiye ederim. Final maketleri için ise beyaz maket kartonu veya gri mukavvayı sprey boya ile beyaza boyamak her zaman iyi sonuç verir.
  • Paylaş
1

Rasih Uğur Uyanıkinploid.com/t/mimari-maket-malzemeleri-n...

daha önceden çok da iyi verilmiş olan cevap

Bitkiler, tefriş ve diğer elemanlar için dilediğin çer çöp, dal, alüminyum folyo vs. 'yi kullanabilirsin ama tecrübeme dayanarak söyleyeyim; binanın kendisi için düzgün ve sağlam malzemeler kullanmak şart. Düzgün ve sağlamsa, hele bi de kolay kesilip biçiliyorsa (mesela fikir projelerinde 1/200, 1/500'de sabun veya kil aklıma geliyor; nasıl olsa fikir projesi, cam şişe gibi; kesilmeyen bir malzeme de olabilir) adı üstünde, senin yaratıcılığına kalmış.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1125 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt