Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mimarlık öğrencisiyim. Hocam maketimde su gösterimi için illa asetat veya mavi karton değil daha soyut şeyler önerdi. Sizce ne yapabilirim?

Merhaba bir cok çeşit maket yapılma stili var soyut olanlar benimde cok sevdiğim bir maket yapmA stili .Onerim şu olabilir maketi ham kartondan yaparsın( oluklu mukavva) 2mm suyu ise balsadan yaparsın ince bir mm1mm lik yada 2 mm lik eğer tum maket balsadan oluşuyorsa zemindeki suya cnc de 2 boyut tarama yapabilirsin
bana mumkunse model ile ulaşabilir sin modelin ustunden yorum daha kolay olur
  • Paylaş
Hakan Karaman (@karaman) ın cevabından esinlendim aslında. Kalınlığına karar veremedim ama oluklu mukavvanın bir yüzünün üst katman kağıdını sıyırabilirsen eğer, içindeki oluk dalgaya benzer. Fena da olmaz hani. Bir de tabaka halinde olmayan oluklu mukavvalar vardı. Bizim zamanımızda rulo halinde satılırdı. Onlar da işe yarar sanırım.

Mimarlık

Mimarlık
  • Paylaş
- Parşömen kağıdı buruşturup su olarak gösterilmesi gereken yere monte edilebilir.
- mavi boyaya batırılmış ahşap talaşları da olabilir.
- dalgalandırılmış kumaşta olabilir.
- koyu haldeki duvar boyası istenen su formunda sürülebilir.
daha sayamayacağım kadar çok alternatif vardır. Her çeşit malzemenin kullanılabileceğini öneririm. Yeter ki hayal gücünüzü kullanınız. Kolay gelsin
  • Paylaş
Sıcak silikon tabancası ve seffaf silikon al en kucuk boyunu kucuk kucuk cızgılerle su alanını kapla ve mavi spreyle boya
  • Paylaş
Mimarlıkla ilgili pek bilgim yok ama sosyoloji mezunu biri olarak diyebilirim ki standart maketini yapıp suyun olacağı yere de hiçbir şey koyma. Hoca nerde su diye sorarsa da boşluğu göstererek işte burda hocam soyut çalıştığım için görülmüyor dersin. Ayrıca zaten su renksiz bir durumdadır ve doğada katı, sıvı ve gaz halinde bulunabilir. Yani bilimsel olarak da bu cevabın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum :)
  • Paylaş
Çok teşekkür ederim sayın büyüklerim :) Telaştan buraya bakamamışım ama ileriki teslimlerimde çok yardımcı olacak :)
  • Paylaş
Ben son maketimde çöp poşetinin üstüne adını hatırlamadığım dalgalı asetat koyup yapıştırdım.Başka kimsede yoktu çok da sevilmişti.
  • Paylaş
Merhaba, saç jölesi kullanarak su efekti verebilirsin. İstediğin oranda saç jölesini uygulama alanına yay, parmak ucunla nokta efektleri ver ve bir gece kurumaya bırak. Ertesi gün ince bir fırça ve farklı tonlarda bir miktar mavi boya ile gölgelendirme yaparak işlemi tamamlayabilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

772 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları