Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mimarlık ve mühendislik mesleklerinin niteliğinin hızla düştüğünü düşünüyorum. Sizce de bu kadar çok ve bu kadar basit şekilde mimar ve mühendisin yetiştiği ortamda, ne kadar nitelik beklenebilir?

En az iki yabancı dil bilmen ve hayal gücünün geniş olması eminim seni farklı kılacaktır.
  • Paylaş
1

76mim Erhn, Aslında söylemek istediğim nitelik olmadığı için ve ülkemizinde malumunuz deprem kuşağında bulunduğu için bizlere düşen sorumluluk çok fazla sonuçta bu insanların büyük çoğunluğu yapı yapmada bulunacaklardır. Hem ahlaki hemde meslek yeterliliği için kesinlikle iyileştirmenin şart olduğunu düşünüyorum.

Beklenemez, son derece doğru bir noktaya değinilmiş.
  • Paylaş
'Kaynakların doğru kullanılması' diye bir kavram vardır. İnsan, işgücü de bir kaynaktır. Bu kaynağı doğru kullanmak gerek. Okullardan çok piyasaya bakmak lazım. Piyasamızda araştırma-geliştirme çalışmaları ne ölçüde yapılıyor? Dikkat buyrun, ne ölçüde. Projelerin çokluğu değil, derinliği önemli. Piyasada, Uzak Doğu menşeili malları tak çıkar zihniyetiyle iş yapılıyorsa, mühendislik yani hesap yapma mesleği elbette sönümlenir. Hâl böyle olunca sanayiden okullara derin projeler gelmez. Bunlar gelmeyince akademisyenler de araştırma görevlilerini ve öğrencileri bir şeye fazla zorlamaz, dersini anlatır, geçer.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

101 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt