Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mısır Piramitleri zamanın şartlarında nasıl inşa edilmiştir?

Bu konuda çok fazla söylenti dolaşmakta fakat katıldığım bir konferansta konuşmacı bir kuramdan bahsetmişti.Bu kurama göre piramitlerin o dönemdeki teknolojiyle inşa edilmesi mümkün değildi mesela piramitlerin üstünden geçen meridyenin denizleri ve karaları ortadan ikiye böldüğünü söyledi. Kurama göre; mayalar zamanındaki teknoloji günümüz teknolojisinden kat kat ilerdeydi.Piramitlerin içerisinde altın kuş şeklinde ve uçağa benzeyen minyatürler,floresan benzeri kalıntılar bulunduğundan bahsetmişti.O dönemin teknolojisiyle bu piramitlerin inşasının mümkün olmayacağını,mayaların teknolojinin ve bilimin son seviyesine ulaştıklarını ve artık gelinebilecek en yüksek noktada olduklarından dolayı tarihin o noktada kapanıp insanlığın en başa döndüğünü söylemişti.
  • Paylaş
4

Solsoledo, Yeni Yüksektepe Derneği'nden olabilir mi bu konuşmacı? Bu tür konferansları onlar düzenliyorlar genelde.

Özlem Yılmaz, Yok İstanbul'da bir kolejin konferansıydı.

Solsoledo, Konferansı verenin adı aklınızda mı?

Özlem Yılmaz, İsmi Mügeydi ama soyadını hatırlamıyorum.

Bu konu tamamen şüpheler üstüne kurulu bir konudur. kimilerine göre uzaylılar yardım etti kimine göre ise kendileri yapmış oldukları ilkel aletlerle yaptı. sonuç olarak koca bir ? den ibaret

m.ö.10000 filminde uzaylılara peki iş düşmemiş orda daha çok fillere iş düşmüştür

  • Paylaş
Bir hocamız gerçekçi bir teori anlatmıştı. Taşlar yuvarlanan kütükler üzerinde şantiyeye getiriliyorlar. Önce en alttaki sıra taş diziliyor ve o sıra üst seviyesine kadar tamamen kuma gömülüyor. Kenarlara uygun eğimde kumdan rampa yapılıyor ve ikinci sıra taşlar yerleştiriliyor ve yine kum dolduruluyor. Bu şekilde sıra sıra tüm taşlar üst üste konulduğunda sadece piramidin içini ve dışını kaplayan kumu tekrardan etrafa yaymak kalıyor.
  • Paylaş