Bilmek istediğin her şeye ulaş

Miyop derecesi geriler mi? Nasıl geriler?

İlk okuldan beri gözlük sorunsalı olan biri olarak :) göz numaram miyop 6.5 dan 4 e düştü yaş 32 den sonra sonra , kız kardeşimde aynısı olmadı sanırım ırsi denemez kişiye göre değişkenlik gösteriyor, 40 üstünde ise yakın (hipermetrop) sorunu başladığında miyop un gerilediği söylüyor doktorlar . Gözlük takarak gerilemedi kesin kanısındayım :)
  • Paylaş
1

Yağmur Jcjj, yani gözlük takarak göz numarı düşmez mi ?

Miyop gerilemez 20 yaşlardan sonra ilerlemesi yavaşlar. İleri yaşlarda yakın gözlük kullanma ihtiyacı herkeste olur. Yakın gözlüğü kullanmaya başladıktan sonra miyopinin gerilemesi gibi bir şey yoktur. Tam tersine miyop cam yazıyı dahada küçültür. Okumak daha zor olur. Tek çaresi lazerdir.
  • Paylaş
Şahsen ben miyobum ama 8 yıldır miyop olduğumun farkındayım ve hiç gerilemedi. 0.25 derece arttı hatta. Sürekli gerilesin diye göz çalışması yapıyorum. Sadece 0.25 derece astigmatım vardı sadece o kayboldu. Sadece iki gözümde de 1 derece miyop rahatsızlığım var şu an.
  • Paylaş
1

Cemil Kızık, Göz numarasının ilerlememesi için gözlüğü ara sıra takıp gözün tembelleşmesini önlediğimi düşünüyorum. Gözlüğü sürekli takınca kısa bir zaman diliminde çıkarırsam psikolojik olarak gözümün görmediğine bile inanıyorum.

Miyop - ibareli uzağı görememe hastalığıdır.Senerler içinde yani 40'lı yaşlarda yakını görme problemi ortaya çıktığından miyop olan birinini o derece miyobu geriler hatta yok olabilir.
  • Paylaş
Bazı insanlarda yaşa bağlı olarak geriliyor diğerlerinde gerilemiyor. Bazı miyoplar yaşlanınca hem miyop hem de hipermetrop oluyor.
  • Paylaş
15 yaşındayım uzağı görememe sorunum küçüklükten beri vardı ama idare ediyordum ama liseye gelince artık bir doktora görünmem gerektiğini anladım. Göz numaram 2,5 şuan gözlük kullanıyorum ama sadece derslerde veya bilgisayar kullanırken takıyorum göz numaram ilerler mi ?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4336 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları