Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mobbing nedir? Nasıl karşı konulabilir?

ben mobbing e uğradım . hedeflerimi tutturan türkiyedeki 2 yöneticiden biriydim . benden oldukça üst pozisyondaki yöneticim her toplantıda şahsıma herkesin ortasında seviyesi yerlerde eleştiriler yapardı , yalnızken ise bana karşı çok iyiydi . benden ayın 3 haftası evimden 120 km ötede çalışmamı istedi şirketteki erkek yöneticlerin bile dayanamadığı mesafelere gönderildim , herkesten yüksek hedefler bana verildi inanılmaz bir depresif hal almaya başladım . en sonunda iş bulmadan istifamı verdim bu seferde kalmam için resmen yalvardı ama şansmı allahın takdirimi bilemem kısa süre içinde çok iyi bir iş buldum ve ayrıldım . ve bu sürece bir kaç yıl katlandım , ama uğrayanlara tavsiyem benim gibi susup oturmamaları şimdiki aklım olsa sessiz kalmazdım
  • Paylaş
Kişinin başına geldiğinde gerçekten kötü bir durum.Özellikle de bunu bir türlü ispat edemiyorsun,mobbing olması için bir kereden fazla olması ve altı aydan uzun sürmesi gibi saçma kriterleri var.Ama geçenlerde ükemizde mobbingle ilgili bir dava kazanıldı.
  • Paylaş
Kesinlikle mobbing'e uğrayan kişiler bu konuda sessiz kalmamalı,ülkemizde yavaş yavaş tanınmaya başlıyor.Bu nedenle hakkımızı aramalıyız
  • Paylaş
mobbinge uğrayıp da sessiz kalmayanın vay haline burası "TÜRKİYE" arkadaşlar...
  • Paylaş

TM Telekomun zamanında bana uyguladığı şey!

  • Paylaş
İş yerlerinde belli kişilere yapılması planlanan ve yapılan baskı politikasıdır.Genelde soyut şekilde yapılır..Kişinin kendi isteğiyle işten çıkması amacı taşır..
  • Paylaş

bir elemanını işten çıkarmaya çalışan şirketin,bu elemanına baskı yapıp onun işten kendi rızasıyla ayrılmasını sağlamaktır esas amaç tazminat ödememektir...mobbinge karşı yapılabilecek en mantıklı şey o işin gerektirdiği tüm sorumlulukları harfiyen yerine getirip mümkünse bunları belgelemektir.örneğin şirket sizi iş için biyere gönderdiğinde sizin ilgiliden gerekli izin kağıdını almanız,ileride şirketin bu eleman şu tarihte sebepsiz yere işi terketti iddiasını ileri sürmesini engelleyecektir.bu sadece basit bir örnekti,her işi belgeleyerek yapmak rakibin eline koz geçmesini engelleyecektir.

  • Paylaş