Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gelir elde etmeye başlamak üzere olan bir mobil uygulama şirketi potansiyel bir risk sermayesi şirketinden ne kadarlık bir yatırım beklentisinde olabilir?

Yatırım beklentisi yada yatırım, bence sizin iş modelinizi nereye götüreceğiniz ile alakalı olarak şekillenmesi gereken bir şeydir. Yani kısaca, gelecek planlarınızla alakalıdır. Eğer yatırım, elde edilen gelirle ilgili yada orantılı olsaydı, facebook instagram'a 1 milyar dolar ödemezdi. Zira, instagram para kazana bir şirket değildi. webrazzi.com/2012/04/09/facebook-instagram-1-milyar-dolar-satin-aldi/


Benim tavsiyem, yatırım beklentinizi bence planladığınız işlere ve bu işleri gerçekleştirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz paraya göre şekillendirin. Zira, beklentinizin ne olduğu ve yatırımcının size neyi sunabileceği, direk olarak işinizi nereye taşıyacağınız ile ilgili. Unutulmamalı ki, yatırım sadece iş modeline değil, ekibe, ekibin vizyonuna, tecrübenize ve işinizle ilgili planlarınıza yapılır.


Eğer paraya ihtiyaç duymuyorsanız, yeni para kazanmaya başlamış bir şirket olsanız bile, kazancınız kısa bir sürenin sonunda giderlerinizi karşılayacak noktaya ulaşabilecek durumdaysa, yatırımcı için acele etmenize gerek yok. Ancak, buna rağmen, paranız yetse bile, işinizi daha hızlı büyütmek için yatırıma ihtiyaç duyarsanız, yukarıda yazdıklarımı dikkate almanızı dilerim. Umarım bu bilgilerin faydası olur, işinizde başarılar dilerim.

  • Paylaş

Gelir elde etmek üzere olan şirketin yapmış olduğu yatırımların toplamı olarak karşılığında hisse, proje yatırım ortaklığı, emek v.b. durumlar göz önünde bulundurarak bir yatırım miktarı ortaya çıkarılır.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

618 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt