Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mobilyalarınızı web sitesi üzerinden almanız için bir web sitesinin size nasıl güven vermesini istersiniz?

Ben de mobilyanın gözle görmeden, elle dokunmadan, denemeden alınamayacağına katılıyorum. Ama meraklısı varsa, IKEA'nın online kataloğu gibi kataloğu, gittigidiyor gibi sağlam bir ödeme sistemi olmalı. Paket açılıp ürün denendikten sonra satışa onay verilmeli. Aynen gittigidiyor'da olduğu gibi. Yani alınan her ürünün tüketici koruma yasaları çerçevesinde ücretsiz geri posta ve iadesi garanti edilmiş olmalı. Bütün bunlar sağlanır ve arkada da namuslu, ilgili bir satıcı varsa yeterli güven oluşmuş olur.
 • Paylaş
Bence alınabilir, eğer şöyle bir şey yaparlarsa:

 1. Salonumun fotoğrafını çekip upload edeceğim
 2. Web sitesi fotoyu görüntü işleme ile analiz ederek, ölçülerini ve diğer bazı parametreleri anlayacak
 3. Siteden istediğim mobilya(lar)ı ekrandaki fotoya sürükle bırak ile yerleştireceğim
 4. Foto üzerine sürüklediğim mobilyanın ölçüsüne göre odadaki görünümü de gerçekte nasıl görünecekse o şekilde yerleşecek ekrana
 5. Seçtiğim mobilyanın tüm özelliklerini (renk, malzeme..vb) tıklayıp değiştirebileceğim
 6. Ve son olarak, mobilyanın kendi sayfasında, 360 derece metodu ile mobilyanın tüm detaylarını inceleyebileceğim.
 7. Bunlara ek olarak, online satış temsilcisi ile web üzerinden görüntülü görüşme yapma imkanı ile desteklenirse, tüm mağazalar offline'dan online'a taşınacaktır

diye düşünüyorum :) Bence bunların hepsi mümkün ve yapılabilir şeyler.

 • Paylaş
8

Hakan Köse, Süper :) tam benim bahsettiğim şeye yakın birşey olmuş, slogan "just upload a photo" diyor :)

Hakan, konuyu değiştireyim mi? neden biz düşündüğümüzde ya yapılmış yada denenmiş oluyor. bence sen bunu bugün oluşturmadın kafanda çok belli bu yazdıım sıralamadan .

Hakan Köse, Ben yorumu yazarken düşündüm ve sırayla yazdım. Nette bir araştırma yapmamıştım ama yapılmış olma olasılığı çok yüksekti. "Ben olsam nasıl yapardım?" yada "Böyle birşey yapılsaydı nasıl bir şey isterdim?" sorularını düşünerek cevap verdim sadece :)

Hakan, e bazı insanların kafasındaki beyin daha hızı çalışıyor demek ki :)

Hakan, burada ki bazı insan dediğim sen oluyon :)

Hakan, walla ben uzun bi çalışma gibi algılamıştım senin kafa akış hazırlamaya nasıl alıştıysa çat çat çat döktürmüşsün. bizde burda bazı insanların kafası daha hızlı çalışıyo arkadaş diye iç geçirelim. iyi mi :)

Hakan Köse, estagfurullah :) benim isim bu aslinda biraz onunla alakali olsa gerek :)

İnternetten almam mobilya olduğuna göre gözümle ölçüp biçip tartmam lazım ki evime göre olması lazım.
 • Paylaş
Mobilyayı dokunmadan, oturmadan anlayamazsın. Anca sipariş edersin. Kapına kadar getirirler. Bakıp beğenirsin, alırsın. Beğenmezsen iade alacakları tarzda bir garanti varsa mantıklı olur gibi...
 • Paylaş
Almam. Mobilya üzerine oturmadan, şekline bakılmadan alınmaz.
 • Paylaş
Özellikle büyük mobilyalar, yatak odası salon takımı vs. insan hayatında sadece bir kaç kez alınıyor. Bu sebeple internetten karar vermek yerine bu kadar uzun süre kullanılacak bir şeyi insanlar görmek istiyorlar. Bu arada ben internetten mobilya almıştım :)
 • Paylaş
Mobilyamı internetten almam. İnternetten sadece fiyat konusunda araştırma yapabilirim. Ama gider kendim görerek alırım.
 • Paylaş
Ben mobilyayı görmeden denemeden almam... Bence tutmaz o iş.
 • Paylaş
Mobilya görmeden alınmaz fikrine sonuna kadar katlıyorum. Almaya mecbur kalındığı durumda, tam görsel, detay görsel  ve tüm ölçüler mutlaka verilmeli sayfada. Güven ise anca sorgusuz sualsiz ve masrafsız şekilde ürün iadesi yapabilmen koşuluyla biraz sağlanabilir.
 • Paylaş
Mobilyalar web sitesi üzerinden alınmaz bence de. Ama web üzerinden kaliteli fotoğraflar ile etkili tanıtımı yapılır. Profesyonel çekim güven hissini verir.
 • Paylaş
Bugün Habertürk gazetesindeki bir yazıya göre genişlemeye müsait bir alan olduğunu düşünen bazı şirketlerin bu konuda yatırım yapmaya başlamışlar. Çok itiraz geldiğine göre ileride bizi şaşırtan bir alan olabilir.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

904 Görüntülenme14 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları