Bilmek istediğin her şeye ulaş

Moleküler biyolog nasıl olunur? Ülkemizde çalışma alanları nasıldır?

Türkiye'de moleküler biyolog olmak için orta öğretimi tamamladıktan sonra, moleküler biyoloji bölümüne sahip olan üniversitelerde 4 yıllık lisans programı bitirmek gereklidir. Ancak moleküler biyoloji bölümü ülkemizde çok az üniversitde bulunmaktadır. Bu bölümün ülkemizde çalışma alanları günümüzde oldukça kısıtlıdır. Moleküler biyologlar özel şirketlerin arge bölümlerinde ve çeşitli sanayi kuruluşlarında istidham sağlayabilmektedir.


  • Paylaş
1

Murat Vadi, Moleküler biyolog diye ayrıca bir kavram yok yine biyoloji mezunları için belirtilen bir kavram. elemanuzman.com/biyolog-nasil-olunur yine aynı şekilde bunun gibi siteleri de kaynak edinebilirsiniz.

Moleküler biyolog ünvanı üniversiteler ve öğrenciler arasında dolaşan bir kavramdır, resmiyette hala Biyoloji mezunlarına verilen Biyolog ünvanı kullanılmaktadır.facebook.com/groups/1418859048381774/16... grubuna katılarak 08.08.2015 tarihli gönderinin altına yapılan yorumlardan bilgi sahibi olabilirsiniz..

Bunun dışında Moleküler Byoloji ve Genetik bölümü mezunlarının ünvan alması için ve iş alanlarında istihdam sağlanması için destek olabilirsiniz :
1)change.org/p/mehmet-m%C3%BCezzino%C4%9F...
2)facebook.com/events/727720140657087/
  • Paylaş