Bilmek istediğin her şeye ulaş

Moraliniz bozukken nasıl düzeltirsiniz?

Uyuyarak.

  • Paylaş
Başka bir konuya focuslanarak.
  • Paylaş
Gitar çalarak
  • Paylaş
Moralim bozukken, onu düzeltmek için uğraşmam. Bunun iki nedeni var:
  1. Moralini düzeltmeye çalışmak, önüne koyduğun bir hedeftir. Hedefine ulaşmaya çalıştıkça da bunun başlangıcını sürekli olarak hatırlamak zorunda kalırsın. O zaman da moralinin neden bozulduğu sürekli aklında olacaktır ve gereksiz bir döngüye girmiş olacaksın. 
  2. Hayat, zıt anlamlar ile doludur. İyilik-kötülük, güzellik-çirkinlik vs. gibi. İnsanoğlunun moralinin iyi olduğu durumlar gibi, kötü olduğu durumlara da ihtiyacı vardır. Hatta bu zamanlarda düşünme kavramını daha iyi gerçekleştirdiğine inanırım. Ortada mutlaka bir sorun vardır ve o sorunun üzerine yoğunlaşırsın, kaynağına inersin falan... Yani olumlu adım olarak daha faydalı bir süreçten geçersin. Bunun sana geri dönen artıları daha bir anlamlı olur.
Sonuç olarak; bir şey yapmaya gerek yoktur. Olayları olduğu gibi, zamanla birlikte gelişen sürecine göre değerlendirdiğin zaman daha iyi olduğunu düşünürüm ben. Moralin bozuksa, bırak bozuk kalsın; onu düzeltmek için uğraş vermek zorunda değilsin. Elbet düzelecektir... Aksine, düzelene kadar, kendine katttığın yeni şeylerden güzel sonuçlar çıkarmak daha anlamlı olacaktır.
  • Paylaş
1
Şarkı söyle, dans et, dua et, sabır çek...
  • Paylaş
2

Zehra Yörük, sabrı nasıl çekecem :)

Karl Engelpert, nalburlarda oluyo sabır halatı derler. bir elin halatta diğer elin balatta olması lazım ama.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2112 Görüntülenme13 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları