Bilmek istediğin her şeye ulaş

Motivasyonu arttıran şeyler nelerdir? Bu her ruh hali için geçerli, kötü havaların yaratmış olduğu etki, duygusal çöküntü ve dikkatini verememek gibi geçici etkilerden kurtulmak ve motivasyonu arttırmak için neler yapılabilir?

Hava kötü de olsa yürümek. Evde iken de ruh haline göre müzik dinlemek. Basit egzersizler de iyidir. Hareketsizlik de kötü ruh halini tetikler diye düşünüyorum.
  • Paylaş
1

Sibel Çelik, katılıyorum,evde hareketsizlik psikolojik düşünceyi baya etklier özellikle kötü havalarda,güzel bir yorum teşekkürler

Belli bir durum karşısında verilen tepkiler kişilere göre birdirinden farklı olabilmektedir. Dolayısıyla duygusal çöküntü de motivasyon bireyseldir.
Kişinin kendi motivasyon duygusunu tanıması önemlidir. Nelerden motive olacağını kişi en iyi kendisi bilebilir. Sizi motive eden bir davranış (örneğin balık tutman) bir başkası için stres kaynağı olabilir.

Kısaca size ne iyi geliyorsa onu yapmaya çalışın. Unutmayın ki insan zihnini imajinasyon yeteneği en güçlü kaynaklarından biridir.
  • Paylaş
Motivasyon kişiye göre değişir. Soruda kötü havaların motivasyonu azalltığı yazılmış. Yanlış. Ben kapalı bulutlu yağmurlu havalarda inanılmaz enerjik ve mutlu olan biriyim. Çevremde böyle insanlarda bolca var.
Bana göre müzik motivasyonu arttırır bir başkasına göre kişinin dikkatini dağıtan bir etken olabilir.
Kimi bir işi başarabilmek adına eğer bu işi yapamazsam sonum kötü olur tarzı telkinler verir kendine. Kimi kötü şeyler düşündüğünde anında demoralize olarak o işi hemen bırakır. Motivasyonu arttıran/azaltan etkenler kesinlikle kişiden kişiye değişir. Siz kendinizinkileri bulun.
Burdan müzik dinleyin, pozitif düşünün, sizi mutlu eden birini arayın konuşun, yürüyüş yapın, yemek yiyin gibi şeyler söylemek sadece söz söylemekten ibaret olur. Sizi mutlu kılan motive eden şeyler ne kendiniz düşünün.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

178 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları