Bilmek istediğin her şeye ulaş

Motosiklet kullanıcıları yolda kaldıkları zaman ne yapar? Motosiklet ile seyahate çıkıp hastalanırsa ve motosikletini kullanamazsa ne yapar?

Ek olarak planlanmış uzun seyahatlara çıkacaksanız Sigorta şifketlerinin asistans hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ederim, çekici ve konaklama hizmetleri işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Paylaş
Soruyu biraz genişleterek cevap vereyim,

Motosikletle bir çok sebepten yolda kalabilirsiniz tıpkı arabalarda olduğu gibi. Öncelikle motosiklette küçük bir tamir seti taşımalısınız. Lastiğiniz patlayabilir. Tubeless lastik kullanıyorsanız tamir kitleri var (yanımda onlardan taşıyorum) klasik tamir kitleri olduğu gibi basınçlı tüpte kimyasal tamir edenlerde var onu da kullanabilirsiniz.

İç lastiği olan bir motosiklet ise yedek iç lastik şart hem ön hem arka. Ve biraz zahmetli ve zaman kaybettiren bir iştir.


Ufak mekanik hasarlardan kalırsınız, buji bozulması gibi o sebeple bir buji. Start kick yoksa aküden kalırsınız ama akü taşıyan motorcoda olmaz yani:) oldu olacak yedek motor taşı derler adama :)

Benzinden kalırsınız çok elastik 75cm hortum yada serum hortumu işinizi görür.


Hastalık, kaza Allah şifa versin ne diyelim orda kalacaksınız artık.


Şehirler arası yolda kalırsanız ve motosiklet gidemez durumdaysa yada siz bir kamyonet bulana kadar her yola başvuracaksınız, yada motosikleti güvenli bie yere köy muhtarı filan gibi emanet edip gidip tamirci bulacaksınız.


Şehir içinde kaldıysanız gene aynı ya onu taşıyacak bi araç bulacaksınız yada yol kenarında sağlam olduğunu düşündüğünüz bie yere bırakacaksınız, yapacak çok pratik şeyler yok yani.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

908 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları