Bilmek istediğin her şeye ulaş

Msi GT630DDR3 2GB 128 Bit ekran kartı almak istiyorum. Eski bir pc'ye takacağım (6 7 senelik). Sıkıntı olur mu?

intelin soğutucusu var hala fabrika çıkışlı, bu kartı taşıyabilecek kaç watt gerekli minimum derecede almam gerekenleri söylermisinizDüzenle
Bilgisayar mimarisinin üzerinde yürüdüğü standartlar manzumesi beni oldum olası etkilemiştir. Dünyanın bir ucunda üretilen bir anakart, bir başka köşesinde üretilen bir bilgisayar kasası içerisine milimetrik olarak oturur, genişleme yuvalarına bilmem hangi ülkede üretilmiş çeşitli kartlar takılarak bambaşka bir sistem elde edilmiş olur.

Son derece hızlı bir şekilde gelişen ve geliştirilen donanım standartlarını değerlendirirken, teorik olarak; güncel teknolojinin kendinden öncekileri kapsaması ve desteklemesi öngörüsüyle hareket ederiz. Ancak bu gelişim ve değişimler öyle süratli devam ederki, kimi zaman geçmişle arasında ciddi bir faz farkı oluşturacak radikal kırılma noktaları yaşanır. Geçmiş bir anda tanımsızlaşır, desteklenmez olur.

Çalışma frekansı ya da besleme gerilimi gibi önemli bir paydada meydana gelen değişiklikler dikkatli olunmayı gerektirir. Anakartla OEM bileşenlerin standart dışı birleşime zorlanması, bu nedenle önemli tahriba neden olabilir. Bu riski gidermek için, genellikle donanım üreticileri genişleme yuvalarının fiziksel yapısında farklılaşmalara giderek, teknolojik anlamda uyumsuz parçaların biraraya gelmesinin önüne geçmeye çalışırlar.

Şüpheli OEM birleştirmelerinde en önemli rehber, anakart ve genişlemede kullanılacak ekipmanın üretici katalog bilgileridir. Bunlar mutlaka değerlendirildikten sonra gerekli kurulum sağlanmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

85 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları