Bilmek istediğin her şeye ulaş

MSI GT683 Win 7 bilgisayarımda SAP 2000 yazılımında modellediğim art germeli köprüyü dizayn etmek istediğimde hata alıyorum, devam edemiyorum. Aynı yazılım versiyonu ve aynı modeli başka makinede denediğimde dizayn yapabiliyorum. Makinemin arızası nedir?

Belli ki makinede bir hata var, bunu nasıl bulabilirim? Bilen varsa lütfen acil yardım etsin.@serkan acaba bu hatayı bulup onarabilecek birini tanıyor musun. Aslında bilgisayarın garantisi de var, henüz alet 8 aylık. Hatayı bulsam çözümü bedava bile olabilir...
  • Paylaş
24

Serkan Köse, Ekran kartı ile olabilme ihtimali geldi aklıma ama? Çizim esnasında ara render alıyor musun? Ya dabu makinede çizim esnasında workspace görünümündeki gösterim ayarlarını düşürüp dener misin?

Şaman, Asında çizim programı değil bu kullandığım ama 3B grafik olarak da gösteriyor modellenenleri. Hatayı hesap yaparken yapıyor, hemen deniyorum yine de dediğini. Tüm gösterim ayarlarını en düşüğe getirdim yani nerdeyse hiç grafik göstermiyor ama yine de hata veriyor. Hatayı bulabilecek bir yazılım yok mudur bildiğin?

Şaman, Yalnız ekran kartı hala olabilir. Bu programda 3B solid model gösterttiğimde bazı elemanları göstermeyebiliyor.

Serkan Köse, Malesef yok bildiğim ama dnanımsal bir hata ya da bilgisayarın pagefile ayarlarını bir kontrol et şimdi aklıma geldi. Bilgisayarım'a sağ tıkladıktan sonra resimdeki kısımlara tıklayarak en sondaki check box'ı işaretler misin: i.imgur.com/tnqws4r.png

Serkan Köse, Sanki ekran kartının donanımında bir problem olabilir gibime geldi.. Bir de ekran kartın ATI veya Nvidia ise omega drivers orjinalinden çok daha iyi oluyor. O da burada: omegadrivers.net/

Şaman, Aynısı bende de tikli :(

Serkan Köse, Donanım hatası olabilir gibime geldi ama belki @ozgur bilebilir şimdi aklıma geldi?...

Şaman, Bu omegalardan en sonuncuyu indiriyorum, yalnız nvidia sürücüsünü kaldırmak gerekmez mi önce? Var mı öyle bir olanak?

Şaman, Umarım donanımsal değildir, alır vatan makinemi 2 hafta en azından :(

Serkan Köse, Abi eski sürücüyü kaldırırsan çok daha iyi olur. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kaldırı silersen sürücüyü de kaldırayım mı diye soracak. Kaldırman gerekiyor o seçenek ile.

Şaman, Bir deee bunların hepsi desktop GPU's için yazıyor, benim makine laptop...

Serkan Köse, Hmm... sorun çıkaracağını sanmam aynı chipset çünkü daha önce laptop'a kurmuştum ben ama eski sürücülerinin yedeği var değil mi?

Şaman, var tabii

Serkan Köse, OK o halde denemekten birşey çıkmaz :)... umarım olur :)...

Şaman, Evet indiriyorum. Bakalım görecez :)

Şaman, Düşüne düşüne çözdüm sorunu :) Azerbaycan'daki bilgisayarlarla benim bilgisayarlarımın farkı nedir diye sordum kendime. Hepsinde İngilizce Windows yüklü, Regional settings: USA, klavye de İngilizce. Bunları kendi makinemde sağlayınca sanki hiç problem yokmuş gibi çalıştı. Emeği geçen herkese özellikle de nokta, virgül diyerek beni bunu bulmaya yönlendirmiş olan @Bağımsız'a çok teşekkürler.

Serkan Köse, Çok sevindim hallolmasına :)... @ozgur (Bağımsız) sağolasın bu arada ilgilendiğin için...

Şaman, Evet, evet @ozgur 'a en büyük teşekkürler :)

Şaman, Yani nokta, virgül deyince sanki küçümsemiş gibi olmuşum. Kesinlikle yok öyle bir şey nokta, virgül gibi küçük görünen şeyler bazı programlar için abartılı büyük şeyler. Çok sevdiğim güzelim canavar bilgisayarımı satmayı bile düşünmüştüm. @ozgur sayesinde bütün bu dertler uçtu gitti. :)

Hakan Köse, İlginç bir sorunmuş :) Windows'un gücü böyle özelliklerinden geliyor :)

Şaman, Sorun ilginç, çözüm de çok basitmiş ama sorunu anlamak o kadar değil. :) İnploid'in hayat kurtardığı bir durum oldu. İşte mesleki, kaliteli bilgi paylaşım platformu böyle olmalı.

Bağımsız, Hiç önemli değil, problemin çözülmesine çok sevindim.

Bağımsız, Bu arada inploid, bu tarz sorunları çözmek için gerçekten çok faydalı bir araç. İnploide teşekkürler.

Şaman, Bilgisayarla ilgili her türlü probleme çözüm bulunuyor, en azından hızlı çözüme götürebilecek bir tanıdık bulunuyor. Çözüm güzel de @ozgur çalışma dışında bir rakı sofrasına da bekleriz :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

623 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt