Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mu kıtası var mıydı?

Var olduğu söyleniyor...
 • Paylaş

erken dönem dünya tarihi ile ilgili, kanıtlanmamış kendi düşüncelerim içinde, büyük olasılıkla, Mu ve Atlantis vardı.

insanoğlunun çok eski zamanlardan itibaren yeryüzünde var olduğunu sanıyorum. şimdikine benzer sosyolojik yapıda ve akılda... 10-12 bin senenin çok ötesinden beri varız diye varsayarım hep. buz çağlarında, büyük felaket anlarında soyu büyük kırımlar yaşamız olmakla beraber insanlar bitmemiştir: bir şekilde hayatta kalmış ve tekrar çoğalabilmişler diyorum.

insanlar yemeğini pişirmeye yaklaşık 1milyon800bin sene önce başladı. ilkellik dönemleri, belkide 65milyon yıl önceydi. yani bazı insanlar dinazorları avladılar.

tavukların dinazor ataları diye başlayan cümle kadar anlamlı ve bilimseldir benim bu dediklerim. bu kapsamda,şimdiki karalardan farklı karaların  olduğu zamanları  biliyoruz yerkürenin. suların 1 metre yükselmesi veya alçalması tüm yeryüzü haritasını ve popülasyonu değiştirebildiğine göre, 2500 metre yüksekliğinde buzla kaplanmış alanlar veya 10 şiddetli depremler, karaları batırmış ve çıkarmış olabilir. bunlardan birinin adı Mu diğerinin Atlantis olabileceği düşünülebilir. olmaması için hiçbir sebep yoktur. kanıtta yoktur. o zaman bu bir olasılık olarak değerlendirilir. hepsi bu. onca zamandan maddi delilin ulaşması çok zor. ulaşsa bile bunu görüp anlamak daha da zor. genişletilmiş ve bol varsayımlı fikirler üretmek mümkündür. uzaylı ve uzaysız böyle birçok fikirde üretilmiştir. efsanelerin her antik kültürde benzeşiyor olması nazari delil olarak sunulmaktadır.

sözlerim bir yönelimdir. bilimsel ve ispatlanmış birşey değildir. sadece olasılıktır ama ben, mu ve atlantisin olduğuna ve gelişmiş bir kültür de olduklarına inanıyorum. dünya 4,5 milyar yaşında,kainat 13,7 milyar yaşında. bu kadar uzun sürede herşey olmuş olabilir...

 • Paylaş
Bilimsel olarak şimdiye kadar var olduğuna dair somut bir kanıt bulunamamıştır..
 • Paylaş
evet vardı. hatta Mustafa Kemal ATATÜRK bu konu üzerine Türkiye"nin o zamanki yetkili profösörüne görev vermiş, araştırma yapılmak üzere, yanılmıyorsam güney amerika ya göndermiş. ilk Türklerin varolması MU Kıtasından dan başlıyor. Bildiğimiz Maya, Aztekler, Antartika MU kıtasının parçalanıp yok oluşundan sonra meydana gelmiş olduğunu biliyorum. yeryüzündeki ilk topluluk olarak söyleyebilirim. yanlışım da olabilir. ayrıntılar araşatırılabilir. selamlar.
 • Paylaş
o kıta o kıta değil. atlantis kıtası için Atatürk araştırma yapmıştı. MU kıtası bir nevi mitolojik.
 • Paylaş
özür diliyorum. atlantis değdiğinz gibi. yalnız ATATÜRK ün gerçek anlamda Mu kıtasının araştırılması için gönderdiğini gayet iyi hatırlıyorum. Mu kıtasının Türklerin ilk varlıklarını ortaya çıkarmak üzere keşif yapma amaçlıydı.
 • Paylaş
Bi bende araştırıyım ozaman :))
 • Paylaş
tabiki, bilgi paylaşımdır.
 • Paylaş
bence de var :) bulunan bulgular da var.
 • Paylaş
Olmaz mı ya? Atlantislilerden geldiklerine inanlar bile var :)
 • Paylaş
Atlantis'in Mu'dan geldiğini biliyorum ben.
 • Paylaş
İnanıyorum araştırdım bir kaç kez. Atatürk'ün araştırılması emrini verdiğini de okumuştum bir kaynakta.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1263 Görüntülenme9 Takipçi13 Yanıt

Konu Başlıkları