Bilmek istediğin her şeye ulaş

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur?

Muhabet kuşunuza söyletmek istediğiniz bir kelime seçin. Bu kelime c veya ş harfi içerirse kısa sürede öğrenebilir. Her gün bu kelimeyi kuşunuza söyleyin. İlk kelimeyi öğrenmesi 20 gün sürüyor. Benim kuş 20 günde bıdık, babacık demeyi öğrendi. Şuanda 15 den fazla kelime söyleyebiliyor. Hatta 1'den 5'e kadar bile sayabiliyor :) 1 senedir farklı farklı kelimeler öğretiyorum. Tek yaptığım şey düzenli olarak her akşam söyletmek istediğim kelimeyi tekrarlamak. Sinirlendiğinde bütün ezberlediği kelimeleri peş peşe söylüyor, ortaya çok komik şeyler çıkabiliyor haberiniz olsun :)
  • Paylaş
Muhabbet kuşları genç yaşta eğitilmeye başlarsa daha iyi sonuç alınır. Genç yaşta öğrenecekleri kelime sayısı yaşları arttıkça azalır. Eğitim sırasında sabırlı olmalısınız. Öğretmeye çalıştığınız kelimeyi sık sık kuşunuza söyleyin. Kelime ne kadar sade olursa öğrenmesi o kadar kolay olur. Kuşunuzla iletişim kabiliyetiniz yüksek olduğu müddetçe motivasyonu yüksek olur ve kelimeleri daha kolay öğrenir.
  • Paylaş
Öncelikle kuşunuzu erkek seçerseniz daha çabuk ve daha uzun kelimeler kurabilir. İşe 3 aydan küçük yavruyla başlamanız gerekir. Seçtiğiniz kelime kısa ve tek olmalıdır 'Babacık' gibi bunu sürekli olarak tekrarlamalısınız (3-4) gün kadar (ben telefonuma ses kaydı yapıp kafesin kenarına koyarak dinletiyordum) . Ardından başka bir kelime seçin ve aynı işlemi uygulayın. Burda önemli nokta 4-5 kelimeyi aşmayın ki kafası karışmasın ve daha erken konuşsun.
İlk başlarda kuşunuz garip garip sesler çıkarmaya başlar bu iyiye işarettir kelimeleri ezbere almaya başlamış ve söylemeye çalışıyor demektir : ) Ben kuşuma öpücük ver aşkım- şampiyon cimbom gibi daha uzun cümleleri öğretmeyi başarmıştım. Bu arada sakın ama sakın kuşunuzun yanına başka bir kuş ve kafese fazla oyuncak koymayın yoksa sizinle ilgilenmez .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

591 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt