Bilmek istediğin her şeye ulaş

Muharrem İnce'nin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına aday olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu takdirde Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyabilir mi?Düzenle
Bu soru ne zaman sorulmuş bilmiyorum (inploid'de böyle bir ihtiyacın da hasıl olduğu ortaya çıktı, yani soruları, tarihleriyle kaydetmek gibi)

Neyse, ben konuyu Muharrem İnce açısından değil, Kemal Kılıçdaroğlu açısından değerlendirmek istiyorum.

Kılıçdaroğlu, partinin içerisinde yıllardır biriken sıkıntıları atmak için adımlar atmaya çabalayan bir genel başkan. Mustafa Sarıgül'ü partiye davet etti, İBB başkanlığına aday olmasının önünü açtı.

Benzer şekilde bir seçimden sonra da Muharrem İnce bayrak açınca hemen olağanüstü kurultayı topladı, buyur gel karşıma aday ol, dedi. Yarıştılar.

Diyelim ki İnce, genel başkan oldu. Parti'yi iktidara taşıyabilmesinden evvel, Parti'yi bir arada tutabilecek mi, kendisi genel başkanlıkta tutunabilecek mi? Bu işler medyatik olmaya benzemiyor. Sizi, parti içerisinde destekleyecek, pek de kameralara görünmeyen kişilerden oluşan ekip oluyor arkanızda. İnce'nin arkasında böyle bir ekip var mı?
  • Paylaş
3

Serkan Kiose, Selamlar @Denizcigokhan , sorunun altındaki dişli ikonunda tarihçeyi görüntülemek ve sorunun tarihini görmek mümkün. Bunu çok görünür yapmamamızın nedeni çoğunlukla soruların genel geçer bilgi isteğini tarihten bağımsız olarak taşıyor olması (bu soru gibi azınlıktaki bazı sorular bu grubun dışında kalıyor kabul ediyorum ama bunlar azınlıkta). Ne var ki, kullanıcılarımız tarihi eski bir soruyu yanıtı faydalı olacak olsa da sırf eski soru diye yanıtlamayabiliyorlar. O yüzden de tarih bilgisi biraz daha görünmeyen bir noktada, asıl amaçtan sapmamak adına.

Gökhan Biçer, Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Serkan Kiose, Rica ederim. İyi günler..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

96 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt