Bilmek istediğin her şeye ulaş

Muhteşem Yüzyıl dizisine gösterilen tepki, gerçek sivil bir refleks midir? Yoksa şu an, bir dizinin sistemli şekilde linç edilişine mi şahit oluyoruz? Ne dersiniz?

öyle kolay kolay dizi izleyen biri değilim ama bunu izledim. bence çok abartıyorlar. tabiki de o dönem tarihiyle ilgili arada bilgiler verse daha güzel olur. ama sonuçta bu bir dizi ve adamlar iddaa etmiyor ki biz tıpatıp tarihi anlatıyoruz diye. Osmanlı'da "harem" diye bir kavramın olması zaten başlı başına bir ayıp. bunun varlığına gocunmayan bir millet tvde görünce mi gocunuyor ayıplıyor, asıl onlara ayıp!
 • Paylaş
2

Feti Fdgdf, hayır bu fikirde değilim ama yanlışlıkla tıkladım. hal böyle olunca fikir ayrılığımı da belirteyim madem. Bu tepki olayının abartıldığını söylemişsin, buna katılıyorum. Fekat ""harem"in olması ayıp" demek de iddialı bi açıklama. İşte bunu tartışırım.

Sevgiseli, Sen bunu tartışamazsın çünkü atalarının soyundan gelen bir erkeksin nihayetinde! Bir bayan olsaydın bunu tartışırdım. Seninle bunu tartışmak yersiz olur :)

Şu an Türkiye'de bir çok insanın 'tarih belgeseli' ve 'tarihten esinlenilip yapılmış DİZİ' kavramını ayıramayışına şahit oluyoruz.
 • Paylaş
bir tarafa anlamadan dinlemeden izlemeden eleştirenler diğer tarafta reyting için olayları fazladan abartan yapımcılar tipik türkiye gerceği
 • Paylaş
iyide dizi harem muhabbetleri olmasaydı seyredilmezdi ki hem bas bas bağırıyorlar bunlarımı gösterecekler diye ama gösterseler eminimki sıkılır seyretmezler
 • Paylaş
merak ettim insanlar niye şikayet etmiş (74 bin şikayet rtük'e) bu kadar diye ve izledim bugün.. anlam veremedim açıkçası söylenildiği gibi yanlış bilgilendirme, yönlendirme göremedim.. ayrıca bu bir dizi.. tarih öğrenmek isteyen açsın kitap okusun yada belgesel izlesin.. çocuk gibi herşeye söylenmekten, herşeyi şikayet etmekten vazgeçmeliyiz artık diye düşünüyorum..
 • Paylaş
TV dizisinde içki ve kadın düşkünü gösterilerek çarpıtılan cihan padişahındaki hassasiyete bakın; Gerçeklerle ve tarihle alakası olmayan, ahlak dışı görüntülerle gündeme getirilen, milletimin tarihinin bir avuç kadının çekişmesinden ibaretmiş gibi gösterilen Osmanlı Devleti'nin 10. padişahı olan Kanuni Sultan Süleyman nasıl bir padişahtı? Ömrü savaş meydanlarında geçen ve 46 yıllık padişahlığında Osmanlı sınırlarını iki katına çıkaran ve çok az uyuyan bir padişah. Geceleri ibadetle geçiren, gündüzleri meydanlarda olan bir sultan. Ölümü de savaş meydanında olmuştur.
 • Paylaş
Bütün gecelerini ibadetle geçiriyorsa kendi karısı ve çocuğu varken Hürrem nerden çıktı pardon ?! Bir kadının sözüne kanarak kendi öz oğlu Mustafa'yı öldürttüğü iddaaları var. Belli kimin çekişmesinden ibaretmiş Osmanlı Devleti. Osmanlı Devleti'nin çöküş sebeplerinden biri olarak gösterilir o yabancı kadınların devlet işlerine karışması... Hiç mi tarih okumadın sen :)
 • Paylaş
Kesinlikle hakkı yenen mükemmel bir dizi
 • Paylaş
SEVGİSELİ...SENİN OKUDUĞUN TARİH KİTAPLARINI OKUMAM BEN.İŞİ SULANDIRMA HER ZAMANKİ GİBİ..DELİ..
 • Paylaş
Okumadığın belli sadece yazmayı biliyon :)
 • Paylaş
Deli değilim ben İlhan abi :)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

745 Görüntülenme8 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları