Bilmek istediğin her şeye ulaş

Müslüman - ateist, Türk - Kürt vs bizi birbirimize bağlayan ne var?

Müslüman- ateist, Türk - Kürt vs bizi birbirimize bağlayan ne var ?Düzenle
Öncelikle insan olmamız ardından şehitlerimizin kanlarıyla kazanılmış vatanımız, bayrağımız, cumhuriyetimiz.
  • Paylaş
Bunlar bağlayıcı değil ayırıcı unsurlar. Bunların dayatılmadığı yerde bizi birbirimize bağlayan şey genetik kardeşliğimiz.
  • Paylaş
İnsan olmamız
  • Paylaş
2

Ramazan Kızılay, hümanist yaklaşım ayakları sıkıyor be kardeşim insan olmak nedir? bir açıklamasını yapın bakalım herkesin yaşam yetişme aileden aldığı değerlere göre değişir ancak insan olmamızı en büyük kanalize eden faktör dindir bizim beyinlerimiz hep ilkeldir öğrenmeye devam eder ölene kadar peki gelelim asıl soruya madem herşeyi kendimiz çözümleme gücümüz var bu kadar katledilen insanları neden durduramıyoruz biz ne kadar eğitim alırsak alalım bunların altından çıkmaya mukdedir değiliz

Dilara, Çok saçmalamışsınız Ramazan .efendi. İnsan olmak genetik yapıyla alakalıdır, din ise sadece bir kısmının inandığı dogmalar bütünüdür.

Dünya senden olmayanlarla hoştur.
Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur.
Sadece senin gibiler değil, senden olmayanda çok yaşasın ki, sen de yaşa…
Beni ben yapan yegâne şey, benden olmayandır. O yoksa sen de yoksun…
  • Paylaş
İnsanda biraz insanlık olsun yeter ki.
Gerisinin önemi yok isterse krem peynire tapsın fark etmez.
  • Paylaş
Aslında soru bana kalırsa bağlayan değil bağlayacak olan nedir olmalıdır çokta bağlı olduğumuz söylenemez zannımca. Ki var olması gereken şeyde hümanist düşüncelerin insanların zihninde kalbinde var olmasıdır. İnsan olduğumuz için saygı duyulucağımız saygı duyacağımız bir zamana getirmektir belki görevimiz olarak bu ülkede yaşayan insanlar olarak.
  • Paylaş