Bilmek istediğin her şeye ulaş

Müslümanlar neden domuz eti yemezler?

Öncelikle dışkı yemeyen otçul hayvan yoktur, koyun ineğinkini, tavuk koyununkini yer. Domuzları yakından tanıyan biri olarak biliyorum ki domuz çürük meyveyi bile yemez, her şeyi insanın yediği kalitede ister. İslamiyetin ait olduğu coğrafya herkesin de bileceği gibi çöldür, meyve ve tahıl yetiştirmek hem zor hem de pahalıdır. İnsanla aynı şeyleri yiyen bir hayvan yani domuzun etinin bir kilosunu üretmek insan etinin bir kilosunu üretmeye mal olur. İnsanın yiyeceğine göz dikmiş bu hayvanın etinin çöl coğrafyasında yasaklanmış olmasını gayet makul buluyorum.
  • Paylaş
Müslüman olmayan biri olarak bu soruya cevap vermem doğru olur mu bilmiyorum da işin komik yanı türkiyenin çoğunun müslüman olup kimsenin cevap vermemiş olması. Neden yemiyorsunuz gerçekten? Yediğimiz inek etleri tavuk etleri neyle besleniyor nasıl bir ortamda yetişiyor sanki biliyoruz da domuz kendi pisliğini(sözde) yiyince pis bir hayvan oluyor. Madem allah her canlıyı severek yarattı domuza karşı bu müthiş tiksinme nedendir?
(soruya cevap vermekten çok tartışma konusu açmış gibi olmamak için) : “De ki: “Bana vahyolunanlar arasında (haram dediklerinizden) yiyecek bir kimseye haram olduklarını bulduğum yiyecekler (yalnızca) şunlardır: Ölü, akmış kan, domuz eti -ki o pistir- ve Allah’tan başkasının adına boğazlandığından dolayı murdar olanlar. Kim mecbur kalırsa, zulmetmeksizin ve haddi aşmaksızın (yerse), şüphesiz Rabbin Gafûrdur, Rahîmdir. ” (el-En’âm, 6/145) . İşte yememelerinin tek sebebi bu emirdir.
yapılan tüm bilimsel araştırmalar da bunu kanıtlamak uğruna yapılıyor bence yani objektif değil. Yani ben domuzun inekle karşılaştırınca daha pis bir hayvan olduğunu kabul ediyorum ama bu onun sağlıksız olduğu anlamına gelmiyor kesinlikle, ve asyada insanların uzun ömürlü olması bunu kanıtlar nitelikte.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

309 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları