Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Denize düşen yılana sarılır" olarak görüyorum. Bu CHP'nin en büyük sorunu; alamadığı belediye başkanliklarını alabilmek için, orada kazanması yüksek ama niteliksiz (Sarıgül gibi "sol"la alakası olmayan insanları aday gösteriyor. Zaten solculuğu artik soru işaretleri ile dolu bir partinin böyle davranması da onun çökmekte olan kendi politikalarını gösteriyor... İstanbul gibi, genel seçimlerde sonuç profilini belirleyen bir yerel seçim sonucunda kazanmak için yılana sarılmaya gerek yoktur. Tabii söz konusu parti, sosyal demokrat değil de gerçek bir sosyalist parti olsaydı. . .
  • Paylaş
Tek kelimeyle Sarigül kendisini küçük duruma düşürmüştür. Ha geldi gelecek, yok şu gün üye olacak, yok bugün, çocuk oyuncağı ettiler. Zar zor bir üyelik söz konusu oldu. Halkın bir kısmı "iktidar partisinin karşısına çıkabilecek bir lider olabilir mi?" derken, Sarıgül kendi siyasi görüşüyle bile ters düşen CHP'nin sorunlarını çözmeye gitti. Sarıgül bundan önce parti kurduğunda halk daha bir heyecanlanmıştı, oysa şu an yapmış olduğu parti seçimiyle CHP seçmenini heyecanlandırmış oldu.

Fazladan bir iki cümle daha yazayım. Hani ola ki Sarıgül CHP'nin parti başkanı oldu, sırf CHP'nin geçmişinden dolayı partiye oy atmayacak milyonlarca insan var. Recep Tayyip Erdoğan bile Refah Partisi'nden ayrılıp kendi partisini kurduğunda başarı ardından geldi. Çünkü orada da parti geçmişinden dolayı Refah partisini tek başına iktidara getirmeyecek, ona oy atmayacak milyonlarca insan vardı. Erdoğan bunu çok iyi okudu ve gördü.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

383 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt