Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erotik film izlemek bağımlılık yaratır mı? Olası bir bağımlılığın tedavisi var mıdır?

Yerli dizileri izlemek bağımlılık yaratıyor, halkın çoğu onlara bağımlı. Bir de futbol izlemek yapıyor bunu. Bağımlılığın ne olduğunu bir düşünmeniz lazım bence. Bağımlı olduğunuz şeyi düzenli olarak belli dozlarda almak zorunda hissettiğinizde, o doz için diğer bir çok şeyden vazgeçtiğinizde bir bağımlılıktan söz edilebilir ki bu da toplumumuzda dizi ve futbol bağımlılığı olarak rahatça gözlemlenebilir. Erotik filmleri ise pornonun bu kadar ulaşılabilir olduğu bir dönemde sadece bazı kadınlar izliyorlar ki onların da erotik film bağımlısı olanına rastlamadım. :) Bence Muhteşem Yüzyıl, Öyle bir s.çar zaman ki gibi dizilerin bağımlıları tedaviye ihtiyaç duymaktadır.
  • Paylaş
2

Bozkurt Yurdakul, Niye bir kaç kez beğenemiyoruz cevapları? Misal, bunu defalarca beğenmek gerek.

Şaman, Sağol üstadım :)

Ben hep izliyorum, hiç bağımlılık yaratmadı :D
Şaka bir yana, bağımlılık yaratacağını pek zannetmiyorum. Erotizm isteği, özellikle erkeklerde zaman zaman ortaya çıkan bir durum.
  • Paylaş
Özellikle cinsel saplantıları olan hastalarda erotik film bağımlılığına meylin daha fazla olduğu saptanmıştır. Bu bağımlılığın temelinde tabi olarak cinsel takıntılar yatar. Bu bağımlılığı tedavi sürecinde de hastanın cinsel saplantılarına inilir. Cinsel saplantıların haritası çıkarılarak bilinç altı öğeleri açıklığa kavuşturulur. Bilişsel-davranışçı terapi şeklinde izlenecek yolun sonunda bağımlılıktan kurtulmak mümkündür.
  • Paylaş