Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mutfak fayansları nasıl temizlenir?

Mutfaklarda yer alan fayansların öncelikle geniş olan yüzeyleri silinmeli, daha sonra fayans aralarında kalmakta olan derzler derinlemesine temizlikten geçmelidir.
Fayansları temizlerken sizlere gerekecek malzemeler;
  1. Temizlik eldiveni
  2. Temizlik deterjanı
  3. Çamaşır suyu
  4. Eski diş fırçası
  5. Temizlik fırçası

Fayans temizliğine ilk önce geniş yüzeylerini ovarak başlamak en doğrusudur. Temizlik deterjanını temizlenmesini istediğiniz kısma dökün. Fırça yardımı ile fayansın her yerine gelecek biçimde deterjanı dağıtın. Kısa bir süre kirlerin kabarması için bekleyin.

Fırçanız ile tamamen ovun ve bol miktar su ile durulayın. Mutfaklarda gider sorunu söz konusu ise durulamanın yerine bez ile silin. Fakat bu uygulamanın hem uzun süreceği hem de zor olacağı aklınızdan çıkmasın.

Diğer aşamada fayansların arasında kalmış derzleri temizlemek gerekir. Bunu yapmak için güçlü temizleyicilerden birisi olan çamaşır suyunu tercih edebilirsiniz. Çamaşır suyu kullanacağınız zaman elbiselerinizin renginin gitmemesi için üstünüze bulaşmamasına özen gösterin. Bununla birlikte çamaşır suyunu uzun müddet solumamanız önerilir.

Çamaşır suyunu bütün yüzeye tamamen dağıtın. Kısa bir süre beklemenin ardından diş fırçası yardımı ile bütün fayans arasını ovabilirsiniz. Bol su ile durulamanın ardından mutfağı bir müddet havalanması için pencereleri açın.

Temizlik malzemelerini temizlikte tercih ederken mutfakta bulunduğunuzu es geçmeyin, yiyecek ve içecekler ile, yemek için tercih edilen malzemeler ile temasta bulunmamasına dikkat edin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

420 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları