Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mutsuzluğu ve utangaçlığı nasıl yenebilirim?

her şeyden herkesten utanan biriyim nasıl düzeleceğim? anı yaşayamıyorum.Düzenle
Biliyorum, çok klasik bir cevap olacak fakat üzgünüm, çok fazla çözüm yolu yok: üstüne gitmek. Elbette hepimizin korkuları var ve bu korkular bize canavar, başkalarına karınca gibi gözükürler; korkuya sahip insan, yaşadığı duygu girdabından çıkamazsa eğer, bu bir sorun haline gelir. Kendinizi çok fazla küçümsememek, büyük görmemek, kendinize karşı hoşgörülü olabilmek, insanların KESİNLİKLE mükemmel olamayacağını kabullenebilmek, aşırı mükemmeliyetçi olmamak sizi rahatlatabilir. Dürüst ve sizi dinlerken gözünüzün içine bakacak bir arkadaş bulup onunla zaman geçirerek bir üst aşama için tecrübe kazanabilir, daha sonra kendinizi farklı deryalara atabilirsiniz. :)
Sevgilerimle.
  • Paylaş
Her mutsuzluğun kaynakları vardır ve belli ki sizin mutsuzluğunuzun kaynaklarının önemli bölümü utangaçlığa tabi bir mutsuzluk.

Utangaçlığı yenmek, bence kendinizi iyi tanımak ve kendinizi iyi tanıdığınız ölçüde çabalamakla başlar çözüme. Kendinize uygun bir candan dostla içten sohbetler, hedeflerinizdeki başarılara adım adım ulaşma çalışmalarınız, karşınızdaki insanın da etten ve kemikten olduğunu bilip daha bir serbest davranmanızın sorununuzu çözeceği kanısındayım. Kısaca derinlerdeki korkuları boğup atmalısınız önce. . .
  • Paylaş
Kendini severek başarabilirsin. Önce kendini tanıyarak başlamalısın.Seni sen yapan özelliklerinin, iyi ve kötü yanlarının farkına var.Unutma kimse mükemmel değildir (ben bile) :) Saygılar
  • Paylaş
Mutsuzluğun ne yazık ki tek bir silahı olmadığından, tek bir yöntem de her mutsuzluğa iyi gelmeyecektir. Şayet siz geçmiş yaşantılarınız dolayısıyla bu tip bir buhran yaşıyorsanız, barışmak, affetmek ve kendi içine yönelmek iyi gelecektir. Eğer evde tek başına olmak veya uzun zamandır bir sevgili edinmemiş olmak gibi bir mutsuzluksa bu; dışarı çıkıp nefes almak, şu dönemde biraz da kendinizi harekete geçirmek, gerçek hikayelerden beslenmek gibi yöntemlere başvurmanız sizin için yeterli olacaktır. İçinizde bir yerde bu utangaçlığınızın ne zaman başladığı veya utangaç olmadığınız herhangi birine karşı tutumunuz size sessiz bir şekilde ben buradayım diyecektir. Tam olarak durumu anlayamadığım için ne yazık ki bunlar hep havada kalmış yorumlar. Yine de bütün olanları, bütün hissettiklerinizi bir kağıda yazıp, ilerleyen zaman içindeki gelişim veya gerilemenizi aynı kağıt üzerinde kendinizle tartışmanızı önerebilirim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

142 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları