Bilmek istediğin her şeye ulaş

Müze kart nasıl edinebilirim? Nasıl çıkartılır, kaç paradır, nereden?

Şimdilerde yeni bir uygulama daha var ''müze kart+'' Turizm Bakanlığına bağlı 300’ün üzerinde müzeye sınırsız giriş imkanı tanıyan Müzekart , bununla beraber, Geleneksel El Sanatları Kurumu, İstanbul Modern Müzesi, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Rezan Has Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Santralistanbul, TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi, İKSV, Balat Kültür Evi, Bilkent Kültür Girişimi, İstanbul Akvaryum gibi kurumların bazılarını kimi zaman ücretsiz, bazılarını ise yüzde 40’a varan indirimlerle ziyaret etme olanağı tanıyor. Devlet Tiyatrolarındaki temsilleri yüzde 40, Devlet Opera ve Balesindeki sanatsal etkinlikleri yüzde 20 indirimle izlemeye olanak tanıyan kart, muze.gov.tr internet adresinden, gezici kart satış araçları ile müze gişelerinden 40 TL karşılığında edinilebilir.
  • Paylaş
muze.gov.tr web sitesi üzerinden edinebilirsin. 1 yıl geçerli olan Müze Kartların ücreti 20 TL. Müze Kart'ın geçerli olduğu yerleri öğrenmeni tavsiye ederim ve  geçerli olduğu yerlerin listesine buradan ulaşabilirsin; bit.ly/b68gih
  • Paylaş
Müze karta dikkat, ben de Efes'de bir tane aldım 20 TL  ödedim ve bana kartın 1 sene geçerli olduğu söylendi, yazın bir kaç açık hava müzesi gezdim yani aslında fiyatına da değdi. Kışın kartı bir okudum ki meğerse geçici bir kartmış sanırım 2 ya da 3 ay içinde kalıcı olanıyla değiştirmek gerekliymiş yoksa hükümsüz oluyormuş. Bir de müze içinde ekstra ödemeyle girilen bölümlere (mesela Efes'de Yamaç Evleri, +15TL) kart sahipleri de ödeme yapmak zorunda bırakılıyor.
  • Paylaş
Ben müze kartımı TOPKAPI SARAYI'dan almıştım bir tek orada kullandım ama değdi.20 liraya almıştım.:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6566 Görüntülenme12 Takipçi4 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Müze kart nasıl çıkartılır?

  • Müze kartı nereden çıkartırım?