Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nasıl bir kafadasınız ki, eleştirmediğiniz veya beğenmediğiniz sorulara beğenmedim tıklayıp başka insanların o soruya ulaşmasını zorlaştırıyorsunuz?

Eğer bir soru yada tecrübe ana başlığını beğenmiyorsanız 2 satır gerekçe yazacak kaabiliyetiniz yoksa beğenmedim butonuna tıklama hakkınız da yok. Cevap dahi almamış soruları beğenmedim tıklayarak diğer insanların o soruya ulaşmasını zorlaştırıyorsanız, bunun sebebini açıklayacak 2 satır açıklama yapmak medeni bir davranıştır.Düzenle
Ben sırf bu yüzden, soruyu ya da cevapları beğenmesem bile, eksiye (-) düşmüş bir soru ya da yanıt gördüğüm zaman hemen 'beğendim'e tıklıyorum artık. Soru ya da cevap ne kadar boktan olursa olsun, yeter ki yazılan herşey görünsün... Ama eğer oraya 'beğenmedim' butonu koyulduysa insanlar onu sorgusuz sualsiz kullanır; bence 'beğenmedim' butonu kalkmalı, cevaplar ya da sorular da 'beğendim' durabilir; aldığı beğeniye göre cevapları sıralarsın ama beğenilmedi diye gizlemek, bu olmaz işte!
  • Paylaş
1

Hakan, bende aynen senin gibi - ye düşen yorum almamış konuları sırf ratinge girsin diye beğendim yapıyorum. evet sorular için beğenmedim kaldırılabilir belki yada beğenmedim demek için soruya açıklama zorunlu olabilir.

Bende soruların ve özellikle cevapların gizlenmesi taraftarı değilim. Eksileriyle de olsa gösterilmeye devam etsin.
  • Paylaş
Sorunuza hak veriyorum ama giriş üslubunuzu beğenmedim.
  • Paylaş
Beğenmediğim bir soruya-yoruma neden beğenmiyorum demeyeyim hatta yorum yapmaya gerek de duymuyorumdur - yi basar geçerim.
Aynen böyle bir kafadayım ,zaten insanların yaptığı yorumun açtığı konunun beğenilmemesi veya eleştirilmemesi konusunda bir takıntısı var (genel olarak tüm forumlarda) 
  • Paylaş
1

Solsoledo, Eksiye (-) basıp geçmek eleştirmek değildir. Kaldıki beğenmedim seçeneği ne kadar çok olursa yani eksilere düştükçe cevap ya da soru tamamen gizleniyor, kimse görmüyor. Böylece sizin görüp beğenmediğiniz ama başkasının beğenebileceği bir soru ya da cevap ortadan kalkıyor, gizleniyor. Eğer eleştirmek istiyorsanız 'yanıtla' kısmından soruya ya da cevaba eleştirinizi yazmanız, neden beğenmediğinizi ya da daha başka nasıl olabileceğini soru ya da cevabın belirtmeniz gerekiyor ki herkes bunu görsün ve soru-cevaplarını ona göre yazsınlar. Ama 'beğenmedim' deyip geçmekle yapısalcı davranmıyorsunuz demektir. Yıkarken bile birşeyi o yıkıma inancınız olmalı... '- yi basar geçerim' demek bir inanç barındırmıyor... Sevgili @serkan da bir kere daha insanların o beğenmedim butonunu nasıl kullandıklarını görmüş olsun böylece..