Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nasıl daha fazla yaratıcı olabilirim?

Evdeki tüm cihazları kendin tamir etmeye, yolda gördüğün her yeni arabaya bunu bende yaparım, yeni keşfedilmiş bişeye şerefsizim aklıma gelmiş ti, dediğin zaman yada yok arkadaş bu gavurlar yapıyor ya bizde iş yok demediğin zaman :)
  • Paylaş
'Problemler, onları meydana getiren düzeyde çözülemezler' A. Einstein. Buradan yola çıkarak düşünmeni tavsiye ederim.
  • Paylaş
Çok okumak, izlemek, dinlemek bilinen yöntemler. Bol bol değişik yerler gezmek, öğrenmeye açık olmak, farklı insanlarla tanışmak da insan yaratıcılığına bir şeyler katabilir.

Yaratıcılığın temelinin küçük yaşlarda atıldığına inanıyorum. Bu nedenle küçük bireyleri farklı aktivitelere yönlendirebiliriz.

Uzmanlarda iki beynin( sağ ve sol) birlikte kullanılması yaratıcılığı artırdığını belirtiyorlar. Bunun için de sağ ve sol ellerimizin ikisini de kullanmaya çalışabiliriz.
Yaratıcılık
  • Paylaş
Daha fazla dediğinize göre yaratıcısınız, yani olmayan şeyleri yaratma, icat etme yeteneğiniz var. Zaten yaratıcıysanız yaratmaya devam edin, yarattığınız proje esnasında mutlaka bir sonraki projenin ne ve nasıl olması gerektiği aklınıza gelecektir. Ben bolca beste yapıp kaydettiğimde sürekli öyle oluyordu, bir parçayla uğraşırken bir sonraki aklıma geliyordu.
  • Paylaş
Hafızanı gelişterecek şeylerle uğraş. En ufak birşeyden bile farklı olarak ne çıkarırı diye düşün. Bilim dergileri oku.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

563 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt