Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nasıl KOSGEB Proje Yazarı ve Danışmanı olunur?

Gün geçtikçe popüleritesi artan KOSGEB desteklerinden faydalanmak adına bir çok Girişimci ve KOBİ danışmanlık desteği almaktadır. Sektörde yer alarak KOSGEB Proje Yazarı veya Danışmanı olma şansımız var mıdır?Düzenle
Öncelikle konuyla ilgili bir videoyu paylaşmak istedim:Bu konuda kendini geliştirmek isteyen bir kişinin mümkünse belli bir eğitim hayatı geçmişi (ön lisans, lisans ve üzeri) olması önemlidir. Her şeyden önce bu alanda çalışabilmek, sayısal ve analitik düşünme yetisinin gelişmiş olmasını gerektirmektedir.Bir KOSGEB projesi yazarken, projeyi baştan sona eksiksiz ve doğru bir şekilde kurgulayabilmek, gerekli piyasa araştırmasını yapabilmek, sayısal verileri belirli formül ve yöntemlerle işleyerek finansal tablo çıktılarını elde edebilmek ve hepsinden önemlisi danışmanlık hizmeti verilen kişi ya da kurumu çok iyi analiz edebilmek hayati önem taşımaktadır.

Kişi, her ne kadar eğitim düzeyi ve mental kapasite anlamında yukarıda ifade edilen tanımlara uyuyor olsa bile, işin içinde bir de deneyim faktörü vardır ki bu anlamda ancak alanında yetkin bir kurumdan/kişinin yanında işi öğrenerek gerçekten pişebilirsiniz.

KOSGEB Proje Yazarlığıyla ilgili çeşitli devlet kuruluşları tarafından nadiren eğitimler düzenlense de bu konuda sertifikalı seminer programı düzenleyen şu anda tek bir özel şirket bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten konuyla ilgilenen arkadaşların bilgi edinmelerini tavsiye ederim.

normativedanismanlik.com/index.php/kosgeb-proje-yazarligi-se...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2713 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt