Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nasıl oluyor da koca bir hayatı boş işler yaparak heba ediyoruz?

Boşları doldurmadan doluya ulaşamıyoruz ,bana göre her gün büyüyoruz,koca bir hayatıda doldurmak zaman alıyor.
  • Paylaş
"Dolu iş" nedir peki? Sizin dolu dediğiniz bir hayatı ben size öyle bir sunarım ki siz aslında ben yaşamıyormuşum.. dersiniz. Aynı doğrultuda boş bir hayatınızın olduğunu düşündüğünüzü farz edelim ben bunu size öyle bir sunarım ki siz aslında çok dolu bir hayatım varmış diyebilirsiniz.. 
  • Paylaş
2

Solsoledo, Kesinlikle! Sunarlar, sunulur, sunarsın ve biz de hep öyle sanarız! Hayat tam da budur işte, bir sunum...

Mehmet Hilmi Tutumlu, her şeyde bu iki yönlülük var. tam doğru denen tam yanlış olabildiği gibi çok güzel dediğiniz çirkinleşebiliyorda. kısaca herşeyin bizim algılarımızla, bakış açımızla dahada ilginci bizim istediğimiz tarzda değişmesi sizide rahatsız ediyormu? ha bizim istediğimiz tarzda değişmeseydide saçma olurdu ama sanki bu değişkenlik çokmu fazla...
tüm bu değişkenlikler delirtecek beni :(

Boş işler yapmak istemesemde zaman geliyor farkına varmadan  o an  hayatın içindeki kifayetsizliklerden  kendini  boş  işler yaparken buluveriyorsun.
  • Paylaş
7

Solsoledo, Evet, bu hiçbirimizin kabul etmediği ama bir süre sonra otomatik olarak yapmaya sürüklendiğimiz bir durum. Aslında hayatımız boyunca yaptığımız en boş iş "çalışmak". Günümüzün en güzel 8-9 saatini başkaları için iş yaparak geçiriyoruz; tamam, karşılığını para olarak alıyoruz belki bunun ama masraflardan sonra bize kalanla sadece hayatımızı devam ettirebiliyoruz. Ve bir süre sonra herşeyi "emekli olunca" yaparım demeye başlıyoruz... İnsanlığı, dünyayı geçtik kendimiz için bile birşey yapıyoruz (umutlarımızı, hayallerimizi gerçekleştirmek adına); arada belki haftasonları kendimizi ödüllendirip, kendi adımıza birşeyler yaptığımızı sanıyoruz o kadar... Sonrae emekli oluyoruz, bir bakmışız ölmek üzereyiz aslında ve arkamıza bakıyoruz, ne var orada?

June, Geriye baktığındada ahh ahlarla şimdiki aklım olsaydı diye içinden geçirdiğin isteyipte gerçekleştiremediğin hayallerin kalıveriyor bakakalıyorsun zamanın deli gibi akıp gittiği geçmişin çaresizliğine.

Solsoledo, Ama işte gerçekten bu kadar çaresiz miyiz? Tamam, hiçbir zaman "şimdiki aklımız" şimdi aklımızda olmayacak ama, insanoğlu hayat karşısında ya da sistem karşısında gerçekten bu kadar çaresiz mi? Yaşayıp boş boş gidecek miyiz bu hayattan? Yoksa hayatımızı ve insanlığı değişirmek için ufak da olsa birşeyler yapacak mıyız?

June, Artık çok geç her şey zamanında güzel...

Solsoledo, Herşeyin zamanını belirleyen biz değil miyiz?

June, Evet bizleriz doğru ama yine dediğim gibi gençlikte gerçekleştirmek istediğin ideallerin varsa ve onu zamanında düşünüp gerçekleştiremiyorsan belli bir yaştan sonra iş işten geşmiş oluyor:(

Solsoledo, İşte! Belli bir yaştan sonra iş işten geçmesine ya da böyle düşünmeye de sinir oluyorum :((

Hosuma giden hicbirsey 'bos is' degildir, baskasinin koydugu tanimlar beni baglamaz... Birseyi yapmadiysam, yeterince yapmak istememisim demektir, ben de pismanlik hissetmeden simdiki zamanin tadini cikaririm.
  • Paylaş
Hayat benim, boş işler ise göreceli... 
  • Paylaş
1

Solsoledo, Hayatını nasıl yaşarsan yaşa, öldükten sonra hepimiz unutulacağız (unutulacağız derken başta kendi çevren, arkadaşların, ailen vs. çünkü insanoğlunun en kötü özelliği her duruma kolayca alışmasıdır.) Öldükten sonra anca on yılda bir, bir cümlede adımız geçecek o kadar; bu yüzden eğer öldükten sonra seni hatırlatacak bir şey yapmamışsan hayattayken, hayatını boş işler yaparak geçirmişsin demektir...

Çünkü farkında değiliz.
  • Paylaş