Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tüm dünyanın üye olacağı bir site nasıl kurulur?

Piyasadaki sosyal medya sitelerinden çok farklı, çok daha iyi bir site fikrim var. Hayalimdeki siteyi hayata geçirmek için neler yapmam gerek aşama aşama yazar mısınız?Düzenle
Bildiğim bir şey varsa o da gerçekten kararlı ve istekli hissedince bir şeylerin olmaya başladığıdır. Bana kalırsa öncelikle "neden" sorusuna kişisel ve yeterli yanıtlar bulmakla işe başlamalısınız.
  • Paylaş
Facebook un sahibine sor bence
  • Paylaş
Tüm dünyanın zevki ya da beğenebileceği şeylere göre bir site olursa bence herkes üye olur
  • Paylaş
Facebook gibi proje olmalıdır.
  • Paylaş
Uzun süredir benim de site veya buna benzer proje düşüncelerim var bazılarını hayata geçirdim veya hayata geçirmek için rapor hazırladım.

İlk olarak yapacağın proje sana ait olduğu için en iyi senin ifade edebilmen için bu projeyi çok iyi tanıman lazım not al bunun için...
Diğer işler için sadece websitesi tarafı değil mobil uygulamasıda olması lazım.
Sadece türkçeye değil evrensel dillere de hitap etmen lazım ingilizce bariz örnek.
Programlama dillerini iyi bilmen lazım veya destek alman lazım...
Bunlar gibi maddeler çoğaltılabilir.
  • Paylaş
Elbette ki ilk şart çok dilli bir site olmasıdır. Yani Türkiye kullanıcıları için Türkçe, Yunanistan kullanıcıları için Yunanca; bunun yanırısa bir ülkede birden fazla dil de kullanılıyor olabilir.
İkinci önemli şart, insanların ortak ilgi alanları hedeflenmeli. İlgi derken akla hemen 'fun', 'interest' anlamında kavramlar gelmesin, mesela sağlık konuları gibi. Bir de gıda, beslenme geniş ve ortak bir konu. En iyisi mi siteyi kuracaklar fikir aşamasında Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisini iyi yorumlamalı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

161 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları