Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ne sıklıkta hayal kurarsınız?

Sevdiginiz birşeyi gördügünüzde, uyumaya başladıgınızda, yürürken, otururken veya müzik dinlerken hayal kurarmısınız.Düzenle
Müzik dinlerken, uyumadan evvel, yemek yerken, denizdeyken, yolculukta, yemek yaparken... Oldukça sık hayal kuruyorum sanırım. =)
  • Paylaş
Çok nadir hayal kurarım, o da kısa birkaç dakikalık bir zamanda. Genelde plan yaparım. Herkesin farklı tanımlaması vardır ama benim hayal ve plan tanımım kendime göre. Hayal elimizde olmayanlar ile yapabileceklerimizi düşünmek. Plan elimizde olanlar ya da olabilecekler ile yapabileceklerimizi düşünmek.

Hayaller güzeldir derler ama benim için gerçekleşebilir olmasıdır bir şeyi uğraşılabilir kılan. Hayalperestliktense realizm.
  • Paylaş
Her gece uyumadan önce, sevilen şarkılar eşliğinde hayal kurarım... Çünkü hayal edilebilen her şey bir gün mutlaka yapılabilir sözüne bütün kalbimle inanırım.
  • Paylaş
Hayal kurmak balık burcu için yaşam sitilidir deniyor çoğu burç yorum sitesinde. Sizi temin ederim ki bu konuda yanılmıyorlar.
Hatta bi ara bu konu üzerine küçük çapta bi araştırma yapmıştım. Araştırmamın sebebi kurmuş olduğum bazı hayali diyalog, muhabbet, görüşme türü olayların gerçeğe dönüşme fırsatı buldukça günyüzüne çıkmasıydı. Araştırma sonucunda ise, uyumadan önce kurulan hayallerde, uyku süresi boyunca beyin kurulan o hayalin gerçeğe dönüşmesi için bilinçaltına senkronlar gönderip gerçekleşme ihtimali yaratmaya çalışmasıydı. Sonraki günlerde siz unutmuş olsanız bile bilinçaltı gizli bir örgüt misali biyerlerde sizi o hayale buluşturmaya çalıyormuş.
Doğal yoldan yaşayarak öğrenmek ise oldukça şaşırmamı sağlamıştı. :)
  • Paylaş
Hergun
  • Paylaş
Ben bir hedef belirlediğimde o hedefin hayalini kuruyorum. Ama ne zaman hayalini kursam bir türlü o hedefi gerçekleştiremiyorum Suat Köroğlu (@suatkoroglu) Birde hayal kurmadan bekleyeyim diyorum ama nafile sonuçta balık burcuyum işerken bile hayal kurarım. Bence hayal kurmak o kadarda iyi bir şey değil. İnsanı ayakta uyutur çünkü herşey hayalindeki gibi sanarsın ama engelleri göremezsin daha az ve daha ciddi hayaller kurmak dogru olur
  • Paylaş
1

Suat Köroğlu, Dostum uçuk haller konusunda benimkilerinde gerçekleştiği söylenemez tabi. Ama püf nokta uyku öncesi olması ve hatali kurarken gerçekleştirme ihtimallerini kendinde değerlendirmen bence

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

259 Görüntülenme7 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları