Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden bazı yorumlar gösterilmiyor?

inploid'deki sorulara ait yorumların altındaki bazı yorumlar neden gösterilmiyor?Düzenle

Bildiğiniz üzere, inploid'de tüm içerik kullanıcılar tarafından geliştirilebilmektedir. İçeriğin kullanıcılar tarafından geliştirilmesine ek olarak içerik herkes tarafından puanlanabilmektedir. Yorumları tüm kullanıcılarımız puanlayarak, yorumun kalitesini belirliyorlar.


inploid


Sürekli negatif puan alan yorumlar ise otomatik olarak gizleniyor ve ilk görünüm hakkını kaybediyor. Bu sayede sistemde daha faydalı yorumların daha görünür hale getirilmesini amaçlıyoruz.  • Her yorum aynı kişi tarafından en fazla 1 kez oylanabilir
  • Kişinin oyu 'yukarı' ya da 'aşağı' olabilir
  • Verilen bir oy geri alınabilir
    (Oy verdiğiniz yorumun puanlama aracındaki el işareti koyu renk olarak görünür)

Bunun yanısıra:


  • Yorumların pozitif oylanması yorum yapılan konuya verilen en doğru cevaba erişilmesini sağlayacaktır
  • Yorumların pozitif oylanması sonucunda yorumu yapan kişinin konu ile ilgili uzmanlık seviyesi de bir şekilde ölçümlenmiş olacaktır.
    (Bu tek ölçüm değildir, sadece bir etkendir)

Yorum sayılarının üzerine tıklarsanız o yoruma pozitif oy veren kişileri görebilirsiniz:


inploid

  • Paylaş
9

İlginc Adam, Bu çok yararlı olacak, en azından okunacak ilk mesajlar gereksiz değil de, doğru cevaba hızlı ulaşmak için iyi bir yöntem.. Hem aynı fikirde olduğumuz kişilere oy veririz, hemde eklemek istediğimiz bir şey daha varsa, alt yorum yaparak tamamlarız.

Şaman, Bu durumda sadece sevgili hükumetimizi de seçmiş olan (....) çoğunluğun beğendiği yorumların görünür olabilmesi tehlikesi yok mu?

İlginc Adam@chamacon işi eğer hükümet nabzına vurursak belki haklısın o zaman @Yersinios' un dediği gibi yapmak lazım "Beğendim" seçeneği sabit kalmalı ama "Beğenmedim" seçeneği iptal edilmeli ki, herkes rahatca düşüncelerini paylaşabilsin...

Şaman@serkan, @ilgincadam Şöyle bir soru vardı "Sizce Ermeni soykırımı olmuş mudur?" Verdiğim cevap şuydu: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz." Bakanlarını da alıp Taksim'de uluyan köpek zihniyeti bu cevabı 5 dakika kadar kısa bir sürede gömdü. Bu kadar gazla çalışan fanatik bir halkın üye olduğu bir platformda kullanıcılara bu kadar yetki verilmesini doğru bulmuyorum. Onun yerine sadece beğendim tuşu kullanılıp beğenilen yorumlar sayfada üst taraflara kaydırılabilir. Sonuçta ulumalar yukarıda olur isteyen istediği taraftan okumaya başlayabilir.

İlginc Adam, Şimdi aynı görüşü paylaşan birden fazla insan var, bu bir gerçek... Azınlıklara da hak vermek gerekir tabi...

Sertaç Kunduz, bu konuyu geliştirme tarafında tartışacağız. Açıkçası bahsi geçen durumun gerçekleştiği konu sayısı toplamda 5'i bulmuyor -emin olmamakla birlikte- . Kullanıcılar zaten bu puanlama mevzusuna bir türlü ısınamadılar ve kullanıcıya yetki vermek onların da bu konudaki tutumları için pozitif bir yaklaşım olarak geliyor bize. Ama yine de bu konuyu yeniden görüşeceğiz. Geribildirimleriniz için teşekkürler..

Şaman, Ben senin görüşünü bilmiyorum, zaten konu dahilinde de değil ama uç bir örnek veriyorum ki problem de zaten burada ortaya çıkıyor "Adem ve Havva'nın çocuklarının ensest evliliklerinin ürünleri miyiz?" gibi bir sorunun altında her iki tarafı da temsil eden görüşler bulunmalıdır. Tamam "tabii ki", "tekbir" filan gibi çoğunluğun görüşleri yukarıda ama "deli misiniz, evrim diye bir şey var" gibi yorumlar da en azından aşağıda görünür olabilmelidir... Şimdiki sistemle mesela bilimi savunanlar bu gibi konularda dincilere yem oluyor keza liberaller, solcular, anarşistler milliyetçi ve yine dincilere.

Sertaç Kunduz, Bu konuyu tartışacağız mutlaka. inploid tamamen objektif bir platform ve kullanıcıların şekillendirdiği bir yer. Elbette ki bahzettiğiniz durum bunu bozabilir, ancak şu da var ki verdiğiniz örnekler bu duruma yol açabilme potansiyeli olan örnekler. Daha farklı soru tipleri de var ki (sayıları da oldukça fazla), altındaki yorumlarda sadece soruya yanıt arayanları direkt ilgilendiren kısımların ön plana çıkmasını sağlayabiliyor bu sistem. Yani kullanıcı gerçekten işine yarayacak olan kısmı daha hızlı bulup okuyabiliyor. Bu durumda da bu sistem oldukça faydalı bir hal alıyor. Hassas konular var, evet, özellikle de bu ülkede hassas olan konular da var ama bu sistemi sorulara parçalı olarak uygulayamayız, değiştirildiğinde tüm sistemi etkileyecektir.

Şaman@serkan, bir kerede anlıyorum :), benim ikinci altyorumumun seninkinin altında çıkmış olması sanırım ikimizin de aynı anda yorum yazıp senin benden hızlı bir şekilde yanıtla tuşuna tıklamış olman, yani onu yazdığımda henüz senin yorumun yoktu, sana hitaben yazılmamıştı... Neyse muhalefetin konuşma süresini yarı yarıya kısmaya çalışan bir iktidarın yandaşlarından bahsediyoruz burada (ki politik görüş de normal dağılım gösteriyorsa buranın da %50'si aynı görüşte) , herhangi bir muhalefete hiç bir tahammülleri yok. Tabii, soruların doğası da farklı, bazıları bilgi soruları ki şimdiki sistemimiz onlar için kesinlikle faydalı (tabii eğer kullanılırlarsa ki zaten bu tuşlar sadece fanatiklerin üşüştüğü sorularda aktif oluyor). Problem çıkan sorular tartışmaya açık olanlar. Acaba soru tipleri hakkında mı düşünülmeli. Mesela soru ekle dedikten sonra kullanıcı soruyu "Bilgi arıyorum", "Tartışma açıyorum" gibi sınıflandırmaya zorlanarak soru değişik muamelelere tabii mi tutulmalı. Bir tartışmada hiç bir görüş değişik muamele görmemeli.

Bu konu ana yorumlara kapatılmıştır! Sadece alt yorum yapabilirsiniz!