Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden çirkin kadınların yanında yakışıklı erkekleri, güzel kadınların yanında da yakışıklı olmayan erkekleri görürüz? Doğanın felsefesi bir güzele bir çirkin midir?

ben soruya katılmıyorum. kadınlar her zaman güzel kadınların yanında yakışıklı erkeleri görürler
 • Paylaş
Sana denk gelmemiş demek ki sevgili Matt,benim bu adam nasıl bu kadına bakmış dediğim çok zaman olmuştu :)
 • Paylaş
bir anlasam...
 • Paylaş
angelina jolie-brad pitt ikilisini unutmayınız...
 • Paylaş
prasa haklı bence...
 • Paylaş
para para para
 • Paylaş
1

Hakan, :)))) işte doğru cevap.

Arkadaşım kime göre çirkin? Sana göre çirkin olan diğeri için dünya güzeli olabilir. Ki söz konusu aşksa, olay çok farklı yerlere gider.
 • Paylaş
Çirkin bakmışsınızdır.
 • Paylaş
güzeller kendilerine hayrandır çirkinler de yanlarındaki güzellere...ego tatmini için gerekli olan felsefe de bu herhalde..yoksa iki güzel kendileriyle ilgilenirken nasıl bi "ilişki" içinde olabilirlerki!!
 • Paylaş
Belki de bu tarz çiftler daha çok dikkat çektiği için aklımızda bunlar daha çok yer ediyordur.
 • Paylaş
Güzellik veya çirkinlik göreceli bi kavram olduğu için olmasın sana göre güzel olmayan bana göre güzel olabilir ben sevginin olduğu yerde egonun olacağını sanmıyorum velevki varsa o sevgi değildir
 • Paylaş
O kişilerin aradıkları tipten başka bir şeyler demek ki. Güzül kızın yanında kamil bir tip görünce bozulmuyor muyum? Deli oluyorum ama insan bu işte.
 • Paylaş
genelleme yapamasakta sanırım kişi kendinde eksik olanı arıyor...
 • Paylaş
güzel kadının yanında çirken erkeği pek görmedim ben ama diğeri doğrudur.malesef son zamanlarda çıtayı oldukça indirdik sayenizde :))
 • Paylaş
Kadınlar erkeklerin erkekler kadınların paralarının peşindedir :)
 • Paylaş
güzellik çirkinlik izafi bi kavramdır
 • Paylaş
dırdırı yokmuş demek ki.
 • Paylaş
karşındaki senin görebildiğin kadar güzeldir o çirkin dediklerine yanlarındakilerin gözünden bakmadıkça ne kadar güzel olduklarını anlayamazsın
 • Paylaş
istisnalar kaideyi bozmaz :)))
 • Paylaş
ama angelina jolie'nin paraya ihtiyacı yok genel durum öyledirr para içindir :)
 • Paylaş
güzel insanlar Flört dönemlerinde kendilerine yakıştırdıkları ile birlikte olurlar. Fakat konu evliliğe geldiğde yanlız ve yaşlanmış olur..... yanlız kalmamak için genellikle. Bide aldatılmaktan korkarlar.
 • Paylaş
ben de kadınların flört döneminde genelde seçici ve biraz kendini beğenmiş olduğunu iş evliliğe gelince evde kalmamak için daha önce elinin tersiyle ittiklerinden birine razı olduklarını düşünüyorum
 • Paylaş
6

Muhammed Şahin, katılıyorum... ;)

Matt, ben de sana :)

sunshine, aynını yapan erkekler de biliyorum :)

Matt, sana da katılıyorum

Matt, gülmekten :)))

sunshine, ben sana ondan bile katılamıyorum

artı eksi birbirini çeker..fizik kuralıdır :)
 • Paylaş
kaybetme korkusu olabilir,
 • Paylaş
Hem çirkin kadın yoktur çünkü Tanrının yarattığı herey güzel, mükemmeldir. Hem de Güzellik göreceli olduğu içindir..
 • Paylaş
ne yakısıklı ne cirkin veya ne güzel ne cirkinlerin hali ne olacak ozaman??
 • Paylaş
Zevkler ve renkler tartısılamaz sana cırkın gelen ona guzel gelebılır yorumsuz kalmalıyız
 • Paylaş
yada çirkin erkekler yakışıklı erkeklere göre kendilerine daha çk güveeniolar
 • Paylaş
benim yanımda hep güzel kadınlar oluyor.. ben çirkin miyim yoksa? bak şüpheye düşürdün beni :S
 • Paylaş
çok doğru bende hep merak etmişimdir
 • Paylaş
çiftlerden çirkin olan güzeli görünce hırs yapmış olabilr mi?
 • Paylaş
çirkin şansı olayı burdan kaynaklanıyo olabilir de o çirkin sana göre çirkindir öbürü de bana göre yakışıklıdır herkes için bi yakışıklı olsaydı kadınlar birbiini kırardı(kıyım anlamında) ya da bir kız için de geçerli
 • Paylaş
Gönül bu diyecem ama şaka tabi. Eski fotoğroflara bakınca buna çok rastlamıyoruz yalnız. Yani kapitalist düzen diyorum..
 • Paylaş
Zaten böyle düşünen erkeklerde bayanlarda genelde yanlızdırlar. Çünkü öyle bir kadın vardırki çokda güzel değildir fakat güzelliğin herşey olmadığını eşine ispatlamıştır. Öyle bir erkekler vardırki karizma akar o konuştukca karşısındakini susturur. İşte böyle insanlar güzellik evrelerini çokdan aşmışlardır. Fakat ülkemizde halen güzellikten öteye düşünceleri olmayan ve bu gerçekleri göremeyen körler mevcut. Ben bu tarz olayları çok görürüm her seferinde de HELAL olsun derim. Ne adammış be veya ne kadınmış pes doğrusu derim. Onun için kıskanmak yerine insan önce kendisine bakacak.
 • Paylaş
Yakışıklı erkekler reddedilme korkusunu daha fazla taşırlarmış,bu nedenle de çok güzel kadınlara yaklaşmaya cesaret edemeyip,daha normal kişilere yaklaşırlarmış.Durum bundan kaynaklanıyor bilimsel olarak okuduğum bir yazıydı
 • Paylaş
kabullenememe piskolojisi :)
 • Paylaş
Kişilerin sundukları imkanlardır karşısındaki cezbeden. Bu bazen paradır, bazen yaşam şekli, bazen de sevgi...
 • Paylaş
Öyle bir kural yok, ben yakışıklıyım, sevgilim de benden güzel. :)
 • Paylaş
Ben de böyle bir kural olmadığını düşünüyorum. Sevgilim çok yakışıklı, karizmatik bir adam, ben de oldukça güzelim. Bu ancak doğanın değil güzel sevgilisi olmayanların felsefesi olabilir. Doğada sağlıklı, güzel görünen hayvanlar birbirleriyle çiftleşirler, tabii orada eciş bücüş sansarlar, diğer çakallara karı falan bulmazlar, çirkin olan açıkta kalır ki kalmalıdır da zaten, doğal seleksiyon böyle oluşur.
 • Paylaş
5

Bazarov, Merhaba. Şimdi ben bir yorum yapacağım, bu yorum biraz negatif tespitler barındıracak fakat inanın amacım size hakaret etmek, sizi kötü hissettirmek vs. değil. Bu düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Belki siz benim yanlış izlenimimi düzeltirsiniz, belki benim size bir faydam olur ya da belki hiçbir şey olmaz, olsun.

Takip ettiğim konular sebebiyle verdiğiniz cevaplara sürekli maruz kalıyorum ve her birini okuyorum. Genel izlenimim oldukça negatif biri olduğunuz yönünde. Hep kızıyorsunuz. Sürekli akplilere, dini inancı olanlara hakaret ediyorsunuz. Onları sevmemenizi anlayışla karşılıyorum da hakaretlerinizi bir türlü olumlu yorumlayamıyorum. Bu sebeple, akpnin ve dindarların yaptıkları bütün yanlışlara rağmen sizin mutsuzluğunuzun sebebinin onlardan farklı bir yerde olabileceğinden şüpheleniyorum. 180 cevaptan sonra burada patlama sebebim şu; oldukça güzelmişsiniz, sevgiliniz de çok yakışıklıymış (kıskandım sizi) ama belli ki bu da olmamış yahu. Diğer cevaplarınızdan da hatırladığım kadarıyla; okulunuzu övdünüz, zekanızı övdünüz, işinizi/paranızı övdünüz, sevgilinizi övdünüz ama bunlar sizi mutlu etmeye yetmiyor gibi görünüyor. Ya bu söylediklerinizle kendinizi kandırıyorsunuz ya da hayatınızda oldukça önemli başka bir eksiğiniz var. Umarım zamanla her şey daha güzel olur.

Dilara, Merhaba. Şimdi ben de bir yorum yapacağım ve sanırım sizin pek hoşunuza gitmeyecek.

Gördüğüm kadarıyla sırf muhalif olmak için muhalefet yapan bir kişiliğiniz var ve yaptığınız muhalefetin arkasında duracak cesaretiniz yok. Sonuçta değerli isminizi zırvalarınıza kurban etmekten çekiniyorsunuz. Hatta bu çekince o kadar fazla ki sadece isminizi değil mesleğinizi de gizleyerek tamamen olmayan bir kişi gibi davranıyorsunuz. Gelin sizi biraz analiz edeyim. Profilinizde işçi yazmasına rağmen işsizsiniz. Belli ki pek de sayılmayacak bir üniversitenin pek de sayılmayacak bir bölümünden mezunsunuz, mesela ziraat müh., biyoloji, zooloji vb. Mezuniyetinizin üstünden 5-10 yıl arası bir zaman geçmiş ve siz büyük şehirde tutunamayarak kasabada yaşayan annenizin güvenli kucağına dönmüşsünüz. Bunlar tabii ki sizi mutlu etmiyor ve bu platformda olumsuz soru ve yanıtlarınızla bir nebze de olsa avuntu arıyorsunuz. İnsanlara, konulara, sorulara, yorumlara takıp olumsuz şeyler yazdıkça egonuz hafiften tamir oluyor ama o çökmüş egonun hiçbir zaman tekrardan yamanarak toplum içinde kullanılabilir bir hale gelemeyeceğini en iyi siz biliyorsunuz. Bu arada, bir kız arkadaşınız, sevgiliniz vb. de yok. Özünde dindar yetiştirilmiş sonradan dinin saçmalıklarını fark etmişsiniz ama ilkel benliğinizde o cezalandıran tanrı kavramı hala mevcut. Yoğrularak her yola gelebilecek olan kişiliğiniz günün birinde cuma çıkışı camide ya da akp ilçe merkezinde görülebilir.

Ben bunların aslında size yansıtılmasının gerekli olduğunu düşünmüyordum ama madem karşılıklı analize başladık, buyrun siz de görün yansımanızı. İyi pazarlar.

Bazarov, Her şeyden önce, vakit ayırıp da cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Maalesef siz benim analizlerime herhangi bir değerlendirmede bulunmamışsınız. Umarım bu da gerçeklerden kaçma eğiliminizden kaynaklanmıyordur hatta umarım (endişelenecek düzeyde) öyle bir eğiliminiz yoktur. Neyse şimdi ben sizin analizlerinize cevap vereyim böylelikle birbirimizi tanımış olalım :) Üşenmeden her birine cevap vermeyi planlıyorum bakalım..

"sırf muhalif olmak için muhalefet yapan bir kişiliğiniz var" daha önce de böyle bir iddiayla karşılaştım ama ben bunu kabul etmiyorum. Belki de doğru bilmiyorum ama bence değil. Evet bu fikre de muhalifim :)

"Yaptığınız muhalefetin arkasında duracak cesaretiniz yok.." adımın ve mesleğimin gizli olmasından yola çıkarak yapılan bu çıkarımın yanlış olduğuna inanıyorum. Benim bakış açım şöyle;, bu tarz platformlarda görüşlerimi, şüphelerimi, korkularımı en açık şekilde dile getirmeye çalışıyorum bu nedenle de gerçek hayattaki kimliğimi arkada bırakmalıyım utanacak, sıkılacak kimsem olmamalı. Bu nedenle kimliğimin gizli olması lazım. Ve dahası burada birçok kişisel bilgi paylaşıyorum ve bence bu doğru değil. Gerçek adım nickim olsaydı ve böylece yalnızca adımı soyadımı bilen birisi tüm düşüncelerime, yer yer duygularıma, sapkın fikirlerime ulaşsaydı iyi mi olurdu? Yarın bunlar benim işçim ya da patronum, arkadaşım, sevgilim, öğrencim ya da öğretmenim olabilirler. Bence bu bilgilerin bir kısmına hiç ulaşmamalı bir kısmınaysa zamanla ve benim kontrolümde ulaşmalılar. Haksız olduğumu düşünüyorsanız bu konuyu uzatabiliriz tartışmaya değer bir konu bu.

Şimdi gelelim daha eğlenceli kısımlara. İşsiz değilim, söyledim ya işçiyim. İyi bir üniversiteden mezunum. Sayılmayacak bir bölüm ne demek bilmiyorum ama benim bölümüm aslında çok önemli olup da pek değer görmeyen bölümlerden biri ve saydıklarınızdan biri değil. Profilime az göz atarsınız hangi bölümden mezun olduğumu tahmin edersiniz diye düşünüyordum ama ya göz atmamışsınız ya da gizleyebilmişim onu da. Ama mezun olduğum bölümle işim biraz farklı haberiniz olsun. Lisansım biteli az yıl oldu, yüksek lisans öğrencisiyim. Büyükşehirde yaşıyorum ama bununla sidik yarıştıracak değilim kasabaya dönersem tutunamamaktan değil tercih ettiğimden olur. İsterseniz onu da tartışalım büyükşehirin avantajları dexavantajlarından fazla mı? Ben şüpheliyim. Ayrıca anne kucağından uzağım :) Bu başarısız tahminlerden sonra biraz daha tartışmaya açık yorumlara geçelim.

Mutlu muyum? An itibariyle 10 üzerinden 7 falan veririm herhalde. Sizce genelde olumsuz yorumlar mı yapıyorum? Ben öyle düşünmüyordum. Ama kolpacılara, kendini bir bok sananlara, sıkıntılı duygu dünyalarıyla itici bir hava oluşturanlara sataşmaktan zevk aldığım doğrudur. Bu benim egomla mı ilgili? Bilmiyorum. Biraz daha temellendirebilirseniz sevinirim, belki faydalı olur. Sevgilim yok haklısınız.
"Özünde dindar yetiştirilmiş sonradan dinin saçmalıklarını fark etmişsiniz" bu cümle en başarılı cümleniz sanırım ama devamını tam anlayamadım. Düşüncelerim değişebilir ve bundan gocunmak bir yana, övünürüm. Sizin gibi fanatik olmaktan da imtina ederim. Bizim yaşımızda kişilik artık değişmez sevgili Dilara bunu biliyor olacağınızı düşünürdüm. Bu kişilik/kimlik konularında bilgi edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Son olarak, bir gün akp ilçe merkezinde akp sempatizanı olarak görünmek bana pek olası gelmiyor ama yine de kendimi sınırlandırmıyorum belki de bu konudaki düşüncelerimi değiştirecek mucizevi olaylar gerçekleşir.

Şimdilik bu kadar. Bana beni yansıtmaktan lütfen çekinmeyin. Samimi söylüyorum bunu. Ama biraz daha başarılı tespitler lütfen :)

Dilara, Doğru, analizinize bir değerlendirme yapmadım. Haydi bu gün de onu yapayım. Tespit ettiğinizi düşündüğünüz davranışlarım göreceli şeyler (kaldı ki kasıtlı ve seçilmiş davranışlar), yani tam olarak katılmasam da göreceli olarak tespitlerinizin doğruluk payı var, yalnız analizleriniz tamamen yanlış. Bunun nedenini açıklamayacağım ama ben olduğumu sanmanızı istediğim kişi değilim. ☺

Bazarov, Neyse biz galiba düzgün bir iletişim kuramayacağız :)

doğanın felsefese.. denge yani bzı şeyler bizim elimizde değil..öyle gözükse bile .
 • Paylaş