Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden çok fazla bayan yazılımcı yoktur?

Benim ablam'da yazılım mühendisi :) Çocukta yaparım, kariyerde'nin USA versiyonunu oynuyor :) Bir aileye 1 tane IT çalışanı yeter, böyle 3/4 kişi olunca ve herkes MS/PhD seviyesinde olunca mecburen aile içi sanal şiddet kaçınılmaz oluyor :) Herkes aynı VPN'de ama farklı proxy'ler kullanıyor. Evde paranoya hat safhada :) Bir kısım Microsoft çalışanı öbür taraf Linux Kernel developer ve bu iki grup bir araya geliyorlar :) Emin olun o ortamda bulunmak istemezsiniz :)

Bir de Türkiye'de sanırım çok zeki kadın pek sevilmiyor, ondanda olabilir :) Düşünsenize akşam eve geliyorsunuz.

- Hayatım bugün işin nasıl geçti?

- GPU Sync'de problem vardı, bende binary patch yaptım ve reverse engineering ile hallettim.

- Hımm, Sanırım tatil işini öne almalıyız :)


Son olarak bu güzel video'u sizlerle paylaşıyım:;

  • Paylaş
1

Hakan, güzel tasvir wallahi :)) evlerden ırak :)

Aslında fen/matematik ağırlıklı bölümlerin veya mühendislik dallarının genel durumu bu.. Her şey bebek yaşlarda farklı oyun tarzlarına ve farklı oyun araçlarına yönlendirme ile başlıyor. Yaş ilerledikçe ilgi alanları buna göre şekilleniyor. Daha sonrasında da; ebeveynlerin ve öğretmenlerin, bilim teknik içerikli konularda çocukları ne kadar heyecanlandırdıkları, meraklarını ne kadar giderebildikleri önem kazanıyor. Artık yaş kemale erince de kişinin kendi seçimi oluyor. Bu yaşlarda hayatınızda bilgisayar oyunlarının sağlam bir yeri olmuşsa, değişik yazılımları keşfetmekten zevk alıyorsanız, bilgisayarınızı daha da güçlendirmek için sürekli donanım haberlerini takip ediyorsanız, internetinizin kesilmesi ile suyun/elektriğin kesilmesi aynı öneme sahipse, yazılımcı olmayı seçme olasılığınız daha yüksektir. Kadınların büyük bölümünün o yaşlarda ilgilenmeleri gereken tonlarca daha önemli konu vardır: Giyim, makyaj, süs püs, eğlence, düğün, dernek, gezelim görelim, sağdan fotoğrafım, soldan fotoğrafım, boydan fotoğrafım vesaire....
  • Paylaş
Şöyle düşün çünkü abinizin/erkek kardeşinizin elinden atariyi/pcyi almak için güç gösterisinde bulunmanız gerekiyor ve gücünüz yok!
  • Paylaş
1

Sevgiseli, Kötü abilere ÖLÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜM :)

Bu konu kadın-erkek eğiliminden kaynaklanan bir  durum. Şöyle ki kadın yazılımcı da var bilgisayar mühendisi de ancak bu tür alanlar erkeklerin daha çok ilgi alanına giriyor tıpkı hosteslik hemşirelikte kadınların olduğu gibi...
  • Paylaş
Kim demiş kızlar kod yazamaz diye : P İşte Erkeklere Taş Çıkartan 15 Kadın Hacker Ve Web Geliştirici

sosyalimon.com/iste-erkeklere-tas-cikart...
  • Paylaş
Belki erkeklere nazaran daha duygusal oldukları içindir diyeceğim ama bizim firmada ki tek erkek yazılımcı benim, diğer üçü bayan... Bana sayıları hiç azmış gibi de gelmiyor :) Kızlar barbie erkekler action man seviyor belki de yazılım barbie değildir. :)
  • Paylaş
Bu duruma bilimsel açıklama getireyim.

Erkek beyni, Bir konuya daha iyi odaklanabilir

Erkek beyni, hesap kitapta daha iyidir.

Erkek beyni, detayları daha iyi algılar.

Erkek beyni, Kavramsal ilişkiler kurmada daha iyidir.

vs vs... daha başka özellikler sebebiyle.

Mühendislik, Sanat, Tıp, ve sayamayacağım birçok meslekte erkekler daha başarılı olur.

Burada kadınları aşağılamıyorum tabiki onlarında üstün oldukları yönler var.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1728 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları