Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid'de neden 'Hayat', 'Gerçek Hayat' ve 'Yaşam' diye ayrı ayrı üç konu başlığı var?

Çakışan konu başlıkları bir süre önce bir eksiklik sonucu oluşturulmuş olabilir. Ancak süreç içinde daha sonra eklediğimiz bazı fonksiyonlar ile konu başlıklarını birbirine bağlayabiliyoruz ve aynı ad ile çok defa oluşturulmuş konular birbirine bağlanıyor.

Bunun dışında ek bir bilgi vermek için söylüyorum; aynı yazılan fakat anlamları farklı olan bazı konu başlıkları da olabilir. Örneğin; "Yurt" kelimesi ile devlet yurdu anlamına gelen "Yurt" kelimesi gibi. Bu tarz eş anlamlı konu başlıkları yazımı değiştirilerek ya da parantez içinde hangi anlamda kullanıldığı belirtilerek isimlendiriliyor eğer mümkün ise.

Bir dönem, uzun bir süre önce, özellikle otomatik tamamlama (autocomplete) aracındaki bazı problemlerden ötürü aynı kelimeler oluşturulmuştu ve düzeltmelerimizi tamamladıktan sonra bunları listeledik ve düzenledik. Hala gözden kaçanlar olabilir tabi :)
  • Paylaş
Gerçek hayat başlığını bende anlamadım, demek ki birisi için bir şey ifade etmiş ki açılmış galiba. Ancak hayat ile yaşam kavramsal olarak farklı başlıklar bence de her iki başlığın ayrı ayrı olması gerekli. Misal güzel bir an fotosunu yaşam başlığın da paylaşmak çok mümkün iken, bir doğum hikayesini hayat başlığında anlayabiliriz. Diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Ayrıca neden iki tane ''İş Hayatı'' diye bölüm(Ağ) var. Ve neden ''Kadın Erkek İlişkileri'' iki tane.
  • Paylaş
2

Ahmet Avcı, Aslına bakarsanız başka çakışan konu başlıkları da varmış.

Hakan Köse, İş Hayatı aslında 1 tane var. Daha doğrusu birleştirilmiş olduğu için ikisi de aynı konuya yönleniyor. Örneğin:

inploid.com/n/is-hayati/
inploid.com/n/is-hayati-1/

Bunların ikisi de 1. linke yani İş Hayatı konu başlığına gidiyor..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

394 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları