Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden her şeyin sabit bir rengi var? Mesela her bina farklı ve canlı bir renkte olsa, kendimizi daha canlı hissetmez miyiz? Büyüdükçe renkleri de mi kaybediyoruz?

Bu aralar baz beton renginde bırakma modası başladı mimarlar da, Bildiğiniz betonu kalıplara döküyorlar ve kalıplar çıktıktan sonra öyle kalıyor iğrenç ve berbat beton yığını gözlerini oyuyor insanın ve bu çirkinliği mimar izin vermediği için değiştiremiyorsunuz bile.


Bu iğrenç beton izlerine en yeni bir örnek Ankara ANCHOR AVM de mevcut


Renkler

Renkler
  • Paylaş
5

Nazende , Ankara'nın benden habersiz nur topu gib biri avmsi daha olmuş :) Ankara' nın neresinde bu çirkinlik?

Hakan, Ümit köy istikametinde çay yolu köyüne gir, ilk yapılan oyak konutlarından sola dön Türk konut yönüne, ALACA ATLI CADDESİ üzerinde olacaksın, yaklaşık 2-3 km sonra kavsak çıkar yoluna düz devam et 1 km ileri de sağda gözüne bu beton direkler girer zaten aramana gerek bile yok :))

Nazende , maşallah navigasyon gibisin:) o kadar yol bir avm için gidilmez:)

Hakan, AVM den kasıt Akara Viran Merkezi olsa gerek :)

Nazende , kesinlikle yerinde bir açılım olmuş:)

Yaşantılarımızın akıntısı olan hayatlarımızı tamamen monotonlaştırmak adına olabilir düşüncesindeyim sabit rengin.

binaların canlı renklerde olması mantıklı ve harika da olabilir tabii buna belediyelerin nasıl bakacağı ise ayrı bir sorun teşkil edebilir.

büyüdükçe kendimizi kaybediyoruz yahut kayboluyoruz sorumlulukların üstesinden gelmek yerine altında kaldığımızdan renklere de kör kalıyoruz galiba.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

608 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları