Bilmek istediğin her şeye ulaş

Herkes her şeyi bilmek zorunda mı? Her konuda mutlaka söyleyecek sözü olmalı mı?

Iç Mimar (@icmimar) Tabiki herkes herşeyi bilmek zorunda değil,zaten copy,paste yapılan cevaplar ile bizi değil kendilerini kandırıyorlar,ancak eğer faydalı ve yeni bir bilgi ise copy,paste yapmasında sorun yok alıntı ibaresi de eklenirse daha iyi olur.Biz konuşkan bir milletiz,bu yüzden herşeye bir lafımız bir cevabımız var,her konudan da anlarız :) temelin bir İngilizler ile yaptığı konuşmada bunu kanıtlar nitelikte :D Fıkra
  • Paylaş
Herkes her şeyi bilmek zorunda değil ama ilgisini çeken konuları araştırıp yazması hem sitenin artan değeri hem de kullanıcıların kolayca ulaşabileceği bir bilgi kaynağı olması açısından önemli... Bazı insanlar araştırıcıdır, meslekleri ne olursa olsun bir çok iş yapmışlardır ve o konularda zaten hem araştırma hem de tecrübe sayesinde bilgi sahibi olmuşlardır. Bu bilgilerini okuyucularla paylaşmalarının hiçbir mahsuru yoktur. Diğer bazı insanlar araştırmazlar, işlerini de rutine bağlamış, mesaiyle çalışırlar, evlerine dönüp televizyonlarını açar ve yerli dizilerini izlerler. Bu insanlar kendileri üretken olamadıkları gibi üretken olanları da muhtemelen kıskançlık dahilinde hem anlamazlar hem de kınarlar. Yanda fırın var diye bir ev kadını ya da işe giden ama akşam da evinde ekmek yapan bir kadın daha güzel ekmek yapamayacak değil. Soruya gelince herkes her şeyi bilmek zorunda değil ama ilgisini çeken her şeyi araştırıp yazma hakkına sahip.
  • Paylaş
3

Iç Mimar, Ölene kadar öğrenmenin merak etmenin sonu gelmemelidir. Kişi ölene kadar bir şeyleri öğrenme çabası içerisinde olmalıdır. Soruda kasdedilen ; bilgili görünme ya da gösterme çabası, bir yerde de egosudur.

Şaman, Teşekkür ederim, aydınlandım.

Şaman, O kadar haklısınız ki daha imla, noktalama, sesli, sessiz uyumlarından yani ilk bildikleri şey olması gereken ana dillerinden bihaber insanlar diğerlerinin bilgisini yargılayabileceklerini düşünüyorlar. Böyleleri ancak komik duruma düşüyorlar.

İnsan biliyorsa konuşur; bilmiyorsa susar. Ne de olsa boş tenekeden çok ses çıkar! ! !
  • Paylaş
Hayır sitedeki cevapları inceliyorum da; çok alakasız mesleklere sahip kişiler farklı dalardaki her soruya cevap vermişler. Kendince yorum yapmaya çalışanlara sözüm yok fakat, bir de bunların internetten buldukları yalan yanlış cevapları kopyalayıp her alana yapıştıranları var. Cem Yılmaz'ın son gösterisine gidenler bilir faruk eczanesiiii :)
  • Paylaş