Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden insanlar kendilerini sevmeyen insanlarla daha çok ilgilenirler?

Yalnızca kişinin içişlerinin baktığı bir sorun değil, globalleşen bir dış ilişkiler sorunudur ekstra olarak.

zira kendisini sevmeyen birini sevmeye, destek olmaya, yüreklendirmeye çalışmak kadar kişiyi yıpratan edim dünya üzerinde az bulunur sevgili okurlar.

sevgiyle baktığınız, düşündüğünüz, anlayışlı olduğunuz, hatalarını kapatıp destek verdiğiniz kişi kendisini neredeyse hiç sevmezken sizin tüm bu yaptıklarınız ona o kadar sahte gelir ki... Çünkü onun düşüncesine göre böyle bir şeyin olması mümkün değildir, onun böyle sevilmesi, düşünülmesi olası değildir... Sırf biri onun kendisini sevdiğinden daha çok sevebiliyor diye eziyet eder bunu yapan kişiler. önce kendisine, sonra herkese... Hele bir de bu kişileri dostluk bağının ötesinde bir çerçevede seviyorsanız vay halinize...

kendisini sevemeyen insanlar dakikasal mutluluklar ve saatsel ızdırapların insanlarıdır.

onları düşünüp kolladığınız, sevdiğiniz için suçlu olan siz olursunuz, kötü olan da yine siz olursunuz. Sonra öylece kalakalırsınız ortalık yerde. bir de bakmışsınız ki faturalar hala başkalarına çıkıyor ama o kişiler hala kendini seviyormuş gibi yapıp kendinden nefret ediyorlar.

ne büyük insan kıyımı, ne kadar büyük bir hata.

siz siz olun. Uzak durun. İnandıramazsınız onları ne kadar sevilebilir olduklarına.

  • Paylaş
Sağlam bir genelleme olmuş. O tür insanlara psikolojide anomalik bir kişilik bozukluğu olarak da bilinen mazoşist denir. Daha ilerlemiş aşamalardakilerde de Stockholm Kompleksi olduğu söylenir.
  • Paylaş
1.inat ettirip kendini sevdirmek için.
2. Karşılıksız bir sevgi beklediği için.
3. Çıkar ilişkisi varsa.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

149 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları