Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden kadınlar kısa etek giyer?

Bizlere ve hemcinslerine dünyanın en güzel görüntüsünü sunmak için giyerler. Bir de altında topuklular oldu mu tadından yenmez. Tabii burada biz gözlemcilere iş düşmese de yapmamamız gereken şeyler ortaya çıkıyor. Bakmak serbest, iltifat serbest, bakışlarla soymak yasak, sözle taciz etmek yasak, elle taciz zaten yasak. Kadınların sırf kendi cinslerine güzel görünmek için güzel giyindikleri saldırgan maganda topluma karşı ürettikleri bir savunma mekanizmasıdır. Tabii ki kadınlar da aynı biz erkekler gibi karşı cinsten takdir ve iltifat almaktan hoşlanırlar.
 • Paylaş
18

Hakan, Abilerin abisi yaw :-):-)

Ayhan Şimşek, eheheh tüm sosyal hesaplara itinayla patlatılır bu yanıt

Ayhan Şimşek@hakkan paylaşım butonuna basayım derken şikayet tabancasıyla senin yorumu uçurmuşum, bi sorry desem :D

Hakan, Hahaha mobilden mi oldu. Banada oluyor bazen. Gelir o gelir :-) arsızdır benim yorumlarım kapıdan kovsan bacadan gelir. :-)

Şaman, Yav Ayhan seninki bir şey değil, demin tarihçeye bakmak isterken dalgınlıkla soruyu şikayet ettim. Silmezler ama yine de ama silmeyin mesajı yazmak zorunda kaldım. :)

Ayhan Şimşek, bende az önce bi beğeni atayım derken baktım uçmuş yoktu yerinde :D

Hakan, Admin olsam hepinizi döverim walla :-):-)

@serkan döv bunları yaaa

Şaman, valla benim bastonum var dövmeye kalkanı feci benzetirim :)

Ayhan Şimşek, bende arkilisim zaten sadece topuktan giderim :)

Ahmet Avcı, Ayşen Gruda bi filmde Şener Şen'e bi laf etmişti, hiç aklımdan çıkmaz; ''Annem göster ama elletme dedi.'' :)

Sertaç Kunduz, :) gene kaçırdım muhabbeti iyi mi :) Şikayetler normale döndürüldü tehlike geçti :P

Şaman, Eee sana iş bize hobi, biz pazarları da giriyoruz :)

Narracmisogynist, ''Bakmak serbest, iltifat serbest, bakışlarla soymak yasak, sözle taciz etmek yasak, elle taciz zaten yasak.'' İki defa üst üste bak o kız sana napıyo gör.Kadınlar kısa eteği erkekler bana baksın,onlar bana bakarken ben onları yakalayım sonra 'ayyyy erkekler ne kadav sapık ' desinler diye giyer

Tam Bir Gangester, Kendilerini tatmin etmek için giyer.erkekler baksın,beğenildiğini hissetsin,iltifatlar alsın,gülücükler alsın,işlerini daha rahat halletsin.Yakışıklı erkek bakarsa beni beğendi,çirkin bakarsa taciz ediyor...

İnsanlar neden -doğa onları çıplak yaratmışken- giyinir sorusu sorulmalı önce, ya da insanlar nasıl ve neden giyinmeye başladı?
Ayrıca kaldı ki kadınların giyimi neden bu kadar ilgilendiriyor?
Sorunuzun yanıtına gelecek olursak, tek cevabı: canları istediği için.
 • Paylaş
Kısa etek de onun altındaki yüksek ökçeler de ilk olarak kadına özgürlük hissi verdiği için tercih edilmiştir. Bununla beraber burada yazan tüm yanıtların doğruluk payı var. Yani kısa etek giyiminin vardığı sonuçlar maalesef erkekler yüzünden amacından sapmalar geçirmiştir. Bir de şu yorumu düzeltmek isterim. Eğer soru, kadın başka bir kadın için mi kısa etek giyer olsaydı, belki yapılan yorumlar doğru soyulabilir. Demem o ki günümüzde ( hatta uzun zamandır ) kadınlar birbirleri ile yarış için giyinirler. Erkeği için giyinmesine gerek yoktur çünkü, açmak yeterli oluyordur... Yarışan bu kadınlardan da nasiplenen yine erkekler oluyor. Benim Kadınım!
Etek giymeyi bana yakıştığı ve beni rahat ettirdiği ölçüde giymeyi seviyorum... Kadınsal yarışlar için değil ama erkeklerin şapşal hali hoşuma gidiyor doğrusu :)
 • Paylaş
5

Ayhan Şimşek, eheh bir erkek olarak kadının etek giydiği sahnede erkeğin pozisyonunu matrix'te neo'nun kurşunlar karşısında yamulduğu ana benzetiyorum :))
etek giydiği demişken sahne olarak aklıma malumunuz 2 sahne geliyor :))
Marilyn Monroe:)
Sharon Stone:)

Belgi Saygı, :) Saygılaaar o zaman :)

Rasih Uğur Uyanık, En iyi cevap olmuş. Hem sorunun muhattabı cevaplamış, hem de şeffaf bir cevap olmuş. Teşekkürler...

Neden giyer hiç düşünmedim yeminle aklıma gelmedi.
Sanırım düşünme kabiliyetimi yitiriyorum 2 bacak görünce.
Aklım neredeyse artık.
Görmemişin 2 bacağı olmuş çekmiş çorabı kaçırmış.
 • Paylaş
(Yaz kış demeden, her fırsatta kısa etek giymek için fırsat kollayan şahıslar konu dışındadır)
Her kısa giyen ilgi çekmek derdinde değildir:)) Dikkat çekeceğini bilir ama yaz günü ne uğraşacağım pantalonla diyerek geçirir kısa eteğini şortunu. Bakıldığının farkındadır, ego da tavan yapabilir, hemcinslerine de kendi çapında sunum yapıyordur, her şey mümkün. Ama bazen asıl mevzu, sıcak havadır. Basit.
 • Paylaş
kendini göstermek, seksi olmak için.
 • Paylaş
Ama onların insanların bakacağını bile bile giyip, sonra bakanlara kızmasını anlayamıyorum.
 • Paylaş
Beyinleri ile  etkileyemedikleri,  erkekleri bacaklarıyla  etkilemek için.....
 • Paylaş
1

Kadir Karahan, Gerçekten doğru diyorsun :)

Bir bayan başka bir bayandan daha hoş olmak için giyinir. ama erkekler için giyinmezler. çünkü bir erkek kadın ne giyerse giysin zaten bakar...
 • Paylaş
1

Sevgiseli, Bu cevabın aynısını başka bir soruda çok zaman önce vermiştim. Dejavu etkisi yarattın. :)

Ben bacaklarım güzel olduğundan giyiyorum.
 • Paylaş
Sadece yakıştığı için giyindiklerini söyleseler de aslında öyle değildir. Etraftaki gözlerin onun üzerinde olması, başkaları tarafından beğenilmeleri hoşlarına gittiği için giyinirler. İlgi odağı olmak bayanların zaafları içerisinden en tehlikelisidir.
 • Paylaş
1

Erol Sürmeli, Tamamen katılıyorum :)

Herkez istediği gibi giyinir. Sen başını önüne eğip yürümediğin zaman problemi kendinde arayacaksın bir zahmet.
 • Paylaş
1

Yüksel Tan, O zaman bu soruyu sormanıza da gerek kalmayacak, daha faydalı konularla ilgilenecek vaktiniz kalır eminim

hava alsın diye
 • Paylaş
kendini sergilemek ister, içgüdüsel olduğunu düşünüyorum. yaz sıcağı için de rahat tabi.
 • Paylaş
Kendisini göstermek için bacağını göstermek mi gerekiyor? Yada bacak nasılsa kişilikte mi öyle oluyor. Tamam seksiliğe eyvallah derim. Ama biri baktığında da ağzına geleni sayarlar. (Yicekmiş gibi bakan erkekler için haklılar ama illa göz kaçar :)) ).
 • Paylaş
"İlla göz kaçar" deyip, bunu sorgulamak abes değil mi ? :)
 • Paylaş
Bence kısa etekle filan hiçbir alakası yok. Kadın sadece iltifat istiyorlar. Bu devirdeki çoğu erkek kadınların bu tarz giyinmesinden nutku tutulduğu için kadınların karşısında ağzını bile açamıyorlar. Zaten bir erkek kadının gözlerine kolay kolay bakamaz bacaklar açıkken.

Kadınlar, erkeklere hoş görünmek için giyinmezler ve süslenmezler. Kadınlar birbirini kıskandırmak için, diğer kadınlar arkasından "ayy ne güzel olmuş" denmesi için, ve iddialı olmak için giyinir.

Birçok belki beni suçlayabilir ama dışarı çıkarken en az yarım saat süslenen biz erkekler değiliz. Allah ne verdiyse giyer çıkarız.

Pazara giderken süslenen dolu kadın tanıyorum.
 • Paylaş
Bence kısa etek giyen kadınlar ikiye ayrılır veya üçe veya dörde. Ben ikiye ayırdım bunlar; gösterip de vermeyen peşinden koşturanlar diğeri ise değişiktir, biliyoruz ki vücut üçe ayrılır kafa gövde ve bacaklar diye eee kafa güzel gövde güzel bacaklarda güzelse güzelliklerini artırmak için mini etek giyerler tabi iyi ki de giyerler :) Bunu dörde beşe de ayırırız ama siz zaten ayırmışsınız. Bide kafası olmasa güzel dediklerimiz var ve onlarda bu yarışa katılmış ve hala umutlular ve hiçbir kadın gibi vazgeçmiyorlar : D
 • Paylaş
Normalde asla giymem rahat edemiyorum beni huzursuz ediyor ama tatilde her türlü kısalıkta giyebilirim.:D
 • Paylaş
Pek çok şeyi göstermek ancak asıl merak edileni gizlemek için.
 • Paylaş
Dünyada giyilmesi estetik ve moda nedeniyle... Türkiye'de giyilmesi kırk yılın bir başı tüylerini alan Türk kadınının bunu kutlama biçimi...
 • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Ovv çok sert, hanımlar affetmez bunu haberin olsun:)

Mustafa Kemal Taştekin, Onlar kendilerini biliyor merak etme:)orman haftası memlekette boşuna kutlanmıyor;)

Dikkat cekip özgüven kazamak icin. Bir kadin ona kimsenin bakmadigini fark ederse komplekselere girer ve buna karsi önlem almayi calisir ve etek giyer : D
 • Paylaş
1

Doğan Ataman, Gerici bir yorum olmuş. Sahi zekanız böyle mi

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1850 Görüntülenme32 Takipçi23 Yanıt