Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden kadınlar kısa ve dar kıyafetler giyerek iç güzelliklerini arka plana atıp erkeklerin ilgisini çekiyorlar? Saçma değil mi? Bir erkeğin, bir kadınla sırf vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? Erkeklerin bakışlarından rahatsız olmuyorlar mı?

Genelde kısa, dar ve dikkat çekici giyinen birisiyim. Erkeklerin bakışlarını görmüyorum bile, laf atmadıkları veya ileri gitmedikleri sürece. Artık bunları aştım ve anlayışla karşılayabiliyorum zavallı insanları. Güzel bir vücuda sahip olmak iç güzelliği arka plana atmaz. Aksine zamanla iç güzellik de fark edilir ve zaten çoğu erkeğin istediği de bu ikisinin aynı anda olmasıdır sanıyorum ki. Şu kadın erkek muhabbetlerinde Şaman Bayyurt (@chamacon) üstadımız ne derse doğrudur. Kapalı giyinince de değişen bir şey olacak mı? Bir erkek bir kadını görünce her türlü vücudunu inceler, kapalı giyinmişse bile ortalama olarak nasıl bir vücuda sahip olduğunu tahmin eder. Ne kadar saklayabilirsiniz ki? Var olan vardır, çarşaf giymiyorsanız tabi. Ayrıca spor yapan erkekler de dar giyiniyor. Ben de spor yapan, vücudundan gurur duyan biri olarak istediğimi giyebilirim. O bahsettiğiniz zihniyet için zaten yapacak bir şey yok. Onlar yüzünden moda zevkimi değiştiremem.
  • Paylaş
9

Şaman, Saçmalıyorlar bence de, bakmadan nasıl seçilecek. Ya da direkt koklamaya mı geçmek istiyorlar anlamadım ki... ☺

Ece Naz Sonat, Abi ben de hiç anlamıyorum, şu kıyafet olayını aşmamız lazım.

Şaman, Bence soruyu soran koca popolu bir kadın ☺

Ece Naz Sonat, Mümkün... :)) Umarım kilo verir ve istediğini giyer o da :)

Şaman, Kalsın kilosu yahu, o iç güzelliğini önplana çıkartmak istiyormuş. Umalım ki kendisi gibi içi güzel dışı çirkin birini görücü usulüyle yani görmeden bulsun. ☺

Ceyhun Çakar, Ben açıkçası yazarın erkek olduğunu düşünmüştüm. Doğru tespitlere yalnızca bir şey eklemek istiyorum. Doğrulanmamış ama peşinen kabul edilmiş bir yargı var: Kadın açık giyinirse, faili erkek olan bir suçun mağduru olma olasılığını azaltmış olur (Bu, kuyruk sallama mitinin bir derece altı, rahat davranan kadını suçlu olmasa da temkinsiz ilan ediyor). Bilimsel bir istatistik var mı bilmiyorum ama suçla ilgili programları izlendiğinde, kapalı kadın mağdurlar, açık olanlar kadar çok hatta daha da çok. Yani, kapanmak iç güzelliği ortaya çıkarmadığı gibi, erkeklerden de korumuyor.

Ece Naz Sonat, Katılıyorum. Benim de tanıdığım bazı erkekler kapalı kadınlardan daha çok hoşlandıklarını ve onlara daha çok laf attıklarını soylemişlerdi. :)

Şaman, Bence ne azsa o ilgi çekiyor, şu anda hala kapalılar az...

Ceyhun Çakar, Kriminolojik olarak da incelenmeli bence. Bu tür suçlar hormonları azan bir erkeğin kendini kontrol edememesi şeklinde işlenmiyor. Zaten kontrolü tamamen kaybetmişse ne kadar sapık olursa olsun fazla da tehdit arz etmiyor (Kontrolü kaybeden bir psikopatın en civcivli zamanında şehrin ortasında bir kadını öldürmeye çalışırken yakalandığını okumuştum). Doğal olarak, suçlu her anında bilinçli ve bu iş benim yanıma nasıl kar kalır diye düşünüyor. Uğradığı tecavüzün kendi suçu olduğunu düşünecek ve korkudan bunu kimseye (öncelikle ailesine ) söylemeyecek bir kişi biçilmiş kaftan oluyor tabii bu manyak için.

Kısacası, erkek tarafından kadına karşı işlenen suçlar, kadın erkek eşitsizliğinin bir yansımasıdır. Makasın (eşitsizliğin) daraldığı toplumlarda bu suçlar azalır ve eşitsizliğin arttığında bu suçlar da artar.

Soruyu sorarken öyle utanmış ki kimliğini gizlemiş :)))
  • Paylaş
Bugüne kadar herhangi bir kadının bakışlarımdan rahatsız olduğuna şahit olmadım :)
Kadının giyimindeki ilk önceliğinin erkekler olmadığını düşünüyorum. Bilakis hemcinsleridir rakip olarak gördükleri. Erkekler olarak zaten ne anlarız ki onca taktakıştır, ayrıntıdan!!!
Fakat bir kadın sorudaki gibi giyinip, soruda bahsedildiği gibi kendini ifşa ediyorsa, ona öküz gibi bakan erkeğin suçunun kadından değil, kendini doyuramamış hayvansı açlığından kaynaklandığını da kabullenmemiz gerekiyor.
Bu noktada, soruyu baz alarak "edeb"'i tartışmak gerekir. Edep nedir, edepsizlik nedir?
Baktıran mı edepsizdir, baktıkça bakan, konsantre oldukça soyana mı aittir bu edepsizlik?
Familyalarıma tavsiyem, %100 download hızınızı 1 saniye ortalamaya çekmenizdir ;)
  • Paylaş
Biz erkekler öncelikle kadının dışına bakarız ki kadınlar da aynını yapıyor. Nasıl ki kadınlar alfa erkek peşinde olduğundan erkeksi, zevkli, güzel giyinmiş bakımlı görünen erkekleri tercih ediyorlarsa, bizler de dış görünüş olarak giyimle değil onun içindekiyle ilgileniyoruz. İç güzelliğe ilk bağlantı kurulduktan sonra geçilebildiğine gör her iki taraf da karşısındakini öncelikle dış görünüşüyle etkilemek zorunda kalıyor.

Hani diyelim kadınlar dar giyinmediler, dekolteleri de yok, hatta belki bir de ötündüler, kimse onlarla ilgilenmiyor. Sizce iç güzelliklerini kime ve nasıl gösterecekler?

Buyurun okuyun kadınların erkekleri neye göre seçtikleriyle ilgili bir yazı.
Erkekleri anlama kılavuzu: Gizemli erkeğin ömrü üç dakika!

Bu da özeti:
SANİYE SANİYE ERKEKLERİ ANLAMA KILAVUZU
1’inci saniye
İlk bakılan erkeğin fiziği... İskoçya’daki Aberdeen Üniversitesi’nde yüz araştırmaları laboratuvarından Ben Jones’un araştırması, ilk bakışın, cinsellik ve egoyla bağlantılı olduğunu söylüyor: “Bu, bir tür narsizm. İnsanlar, kendilerini çekici bulanları çekici bulma eğiliminde. ” Jones, çekiciliğin temelinde “Seninle ilgileniyorum” anlamına gelen sosyal işaretler olduğu görüşünde. Bunun en önemli işareti de birinin size doğrudan bakması.
2’nci saniye
Iowa Üniversitesi’nden araştırmacılara göre güçlü bir tokalaşma ilk tanışmada dış görünüşten çok daha dikkat çekici.
3’üncü saniye
Ses devrede. Kadınlar, araştırmalara göre, kalın sesli erkekleri çekici buluyor.
5’inci saniye
Kelimeler ve beden dili sahnede. Uzmanlara göre bizimle aynı lügati kullanan, dini ve sosyal değerlerimizi paylaşan kişilere kendimizi kaptırma ihtimalimiz daha fazla.
1’inci dakika
Erkeğin giyim tarzı inceleniyor.
70’inci saniye
Kadınlar erkeğin yüzüne daha dikkatli bakmaya başlıyor. Aberdeen Üniversitesi’nin araştırması, özellikle az gelişmiş ülkelerde kadınların kemikli yüzlü ve sert görünüşlü erkeklerden daha çok hoşlandığını söylüyor. Çünkü bu erkekler testosteron düzeyinin yüksek olduğu imajını yaratıyor ve daha güçlü oldukları algısı doğuruyor.
120’nci saniye
Ayakkabılara bakılıyor. Burada ayakkabının markası değil, temizliği ön planda.
130’uncu saniye
Bu noktadan sonra kadın, karşısındaki erkeğin saçlarını nasıl taradığından tutun da ne tarz çanta taktığına kadar tüm aksesuarlara dikkat ediyor.
150’nci saniye
Ellere dikkat! Kadınlar, erkeğin temiz ve bakımlı ellere sahip olmasını istiyor. 180’inci saniyeye kadar eller inceleniyor.
  • Paylaş
Yerine göre giyildikçe dekolte sorun değildir. Dekolte giyerken dikkat edilmesi gereken tek şey nerede giyeceğiniz ve elbetteki denge. Dekolte giyeceğim diye neredeyse çıplak çıkmanın hiçbir çekiciliği yoktur.
  • Paylaş
4

Şaman, Vardır yahu, nereden çıkarttın şimdi onu. Yarı çıplak kadın bol kazak ve pantolon giymiş kadından milyon kat çekicidir.

Winterwitch, yarı çıplaklık dikkat çekicidir ama tamamiyle çıplak çıkmaya çalışanlar var ben ondan söz ettim o cümlede efenim :)

Şaman, Tam çıplak tercihimizdir.

Soru mu bu şimdi :)) Dışını beğenmeyen içini merak etmez evladım!

Ya yaşın küçük, doğa-insan ilişkisine vakıf değilsin ya çirkin birisin, komplekslerin düzgünce düşünmeni engelliyor ya da çirkin değilsin ama kendini beğenmiyorsun ki kompleksler yine başına dert oluyor.

Her insan güzel ve çekici olmak ister ve diğerleri tarafından da beğenildiğini görmek ister. Bu kadar basit. Eğer üçgen bir vücudum olsaydı daha dar kıyafetleri tercih ederdim. Aynı şekilde kadın olsaydım, güzelliğimin altını çizecek tarzda giyinirdim. Senin dediğin kıskançlık tamamiyle :) Mesela arkadaşlarla nerede kaslı dar body giymiş birini görsek hemen eleştiri bombardımanına tutuyorlar :)) Diyorum senin de öyle vücudun olsa sen de giyersin birader. Bu doğanın sana kodladığı bir şey. Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır evladım. Bir kadınsan eğer (ki öyle olduğunu düşünüyorum) sanane onlardan sen iç güzelliğini ortaya çıkar o zaman ki nasıl yapacaksan onu artık. Yani karşıdan bakacak sana bir adam "vay bee ne kadar dürüst bir kadın" diyecek :))) Erkeksen eğer öyle kadınlara hiçbir zaman ulaşamayacağını düşündüğün için kompleks içindesin. "Bir erkeğin bir kadınla vücudu güzel diye ilgilenmesi daha mı iyi? " Diye sormuşsun. İlk bakışta zaten öyle olmak zorunda. Ben bir kadına baktığımda onun dürüst, güvenilir ve zeki biri olup olmadığını anlayamıyorum eğer senin üstün bir algı biçimin varsa o ayrı. Ayrıca bu yaşıma kadar hiç bir arkadaşımdan bir kadın hakkında "vayy bee ne akıllı adın", "vayy bee ne kadar da kendine yetebilen güçlü bir kadın" şeklinde bir cümle duymuş değilim. Senin söylediklerin ancak uç noktalarda geçerli olur. Teşhir etme amacı olan zaten bakışlardan rahatsız olmaz ki amacı odur zaten. Sanmıyorum ki hiçbir erkek "çirkin bir kadın ama dur bakalım nasıl biri" diye bir kadına yaklaşsın. Asgari olarak onu beğenmesi gerekir.
  • Paylaş
2

Birkan Aydin, Hocam, elinde atom fiziğine ait anlamadığımız formüllerin bulunduğu bir kağıda bakan ve çantasında lösev logoları olan birisini görürsem fotoğrafı sana göndereceğim :) Belki yeterince sessiz olursak kulaklığından gelen klasik müzik sesini bile duyabiliriz :)

Valla bence aç erkekler dar geniş giyinmene bakmadan her türlü bakıyorlar bence gözlerine hakim olsunlar yeter :))
  • Paylaş
Erkekler için çekicidir; beşerin hayvani tarafına rast gelen bir özelliktir. Bu yüzden bakarlar.
Kadınlar için ise güçtür bu;
"İnsanlar farklı şekillerde güç arayışı içerisindedir. Kadınlara başka bir güçlü olma kaynağı bırakmadın, sadece tek bir çıkış var: Bedenleri. Bu nedenle onlar sürekli olarak daha çok ve daha çok çekici olmakla ilgileniyorlar. Bunda politik bir strateji vardır. Kadınlar çekici olmaktan hoşlanır çünkü bu onlara iktidar hissi verir; ne kadar çekicilerse erkekler üzerinde o kadar güçlü olur. Ve kim güçlü olmak istemez ki? Tüm hayatları boyunca insanlar güç için mücadele ediyor. "( osho-ego.blogspot.com.tr/2010/08/iktidar... ) İstediği gibi erkekleri peşinden koşturabilir, istediği gibi onları def edebilir.
"Geçmişte kadınların erkekler kadar özgür olduğu bir dönem vardı. O zamanlar erkekler çekici olmakla kadınlar kadar ilgiliydi. Krishna’ya(Hint geleneğinde bir tanrı-erkektir), onun güzel ipekten elbiseler içindeki, flütü, her çeşidinden takıları, küpeleri, tavus kuşu tüylerinden taçları olan resimlerine bak. Ona bir bak! O ne kadar güzel görünüyor. " (oshoturk.com/guc-arayisi/)

Ayrıca giyim şirketlerinin üretimleri de bu yöndedir; ya çok kapalı ya da çok açık. Kadınlar bölümünde gerçekten düzgün bir giysi bulmak zor. Ben kadın olsaydım erkekler bölümünden giyinebilirdim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

217 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt