Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden kimse bugün bir kez olsun Berkin yazmadı?

Arkadaşlar bu soruyu yazmamın amacı buna cevap verenlere cevap yazdırmak değil, onları zaten teker teker tanıyorum, tepkisiz kalanların varsa vicdanlarına dokunmak. Gencecik çocuk devlet terörüne kurban gitti, buna boğazı düğümlenmeyen, gözü yaşarmayan insanların vicdanına soruyorum.Düzenle
Ben koruyamadığımız kardeşimiz için Kadıköy'de idim şu an eve geldim önemli olan buralarda yazmak değil, tabi ki katkısı önemi var, ama alanlarda bağırmak seçimlerde Berkin yazmak lazım.
  • Paylaş
21

Şenol Deniz Ikizer, Bilinçli olan zaten susmuyor derdini anlatıyor bilinçsiz olanda ölümlere ragmen bildiğinden şaşmıyor malesef .s

Şaman, Bilinçsiz olanların bir kısmı kazanılmadıkça dikta devam edecek.

Şenol Deniz Ikizer, işte o olmasın diye bağırıp çağırıp bilinçsiz kısımlara sesimizi duyurmaya çalışıyoruz patron =)

Şaman, Estafrullah, sadece soru olarak sordum, acaba buradaki herkes mi bilinçsiz diye...

Şaman, Bence en az sokakta bağırmak kadar yazılı medya da önemli, soru vicdanlara sesleniyor, buradan 10 kişi sokağa çıkıyor biliyorum belki de 500 kişi, tanımıyorum ve sanmam. Onu belki 600, 700, 800 yaparız. Bir Müslüman kazanan cennete gidiyor, bir bilinçli insan kazanan da cennetlik olmalı...

Şaman, Bu arada bu meselede patron siz gençlersiniz, bizi ama danışman olarak almalısınız.

Şenol Deniz Ikizer, Estağfurullah patron elbette ki en bilinçlimiz sizlersiniz biz sadece Mustafa Kemal in askerleriyiz sizin izinizi süren yolcularız.

Şaman, Yok cidden öyle bir şey de demedim, sizin bilinciniz de süper sadece organizasyonda aksama var. Cillop gibi 90 kuşağı bilincine asılıp uçabilirim arada bir ayakları yere bassa.

Şenol Deniz Ikizer, umarım bir gün yanyana meydanda oluruz...

Şaman, Umarım olmaz, sen gençsin, önde durursun, ben arkada kalabalıkta :) ...

Şenol Deniz Ikizer, mantıklı bakış açısı =) ama umarım bunlara gerek kalmaz başımızdaki DİKTAtör uslanır yada giderde alanlara düşmemize gerek kalmaz

Şaman, Yeni bir parti lazım.

Şaman, HÖP Halkın Özgürlüğü Partisi

Şenol Deniz Ikizer, isimden ziyade içeriğin gerçekten öyle olması gerekiyor abim

Şaman, İsim de ona istinaden var, istenen bu değil mi?

Şenol Deniz Ikizer, aynen öyle neden kurulamıyor yürekli insan mı yok dürüst insan mı kalmadı yoksa varda biz mi bilmiyoruz.

Şaman, Mesele şu ki benim neslimin lider nitelikli insanlarını Kenan Evren öldürdü, bizde anca kafası çalışan üç beş kişi var lider sıfır....

Şenol Deniz Ikizer, ülkemizin utancı işte bize bir lider lazım DENİZ Abi MAHİR abi ULAŞ abi lazım

Belgi Saygı, Konuya ertesi günden dalmış oluyorum. Ama maalesef; Kenan Evren onları aldı, kalanları da yine maalesef yetmez ama Evet! çi oldular. Ben de yeni bir şeyler yapılsın bir araya gelinsin diye bazı oluşumların içinde yer almaya çalışıyorum. Ancak geçmişte de aynıydı, şimdi de değişen bir şey yok. Sen ben fikrinden uzaklaşıp gerçekten ama gerçekten biz olmamız gerekiyor. Fallokrasi'den vaz geçmemiz, egolarımızı yanımızda tutalım, atamayız onları, sadece önümüze koymayalım. Ama maalesef bir sirkülasyon, bir eleminasyon gerekiyor bunun için.. Gerçekten üzücü.. Sadece biraz öfkeliyim (tabii ki sizlere değil) ve paylaşmak istedim. Umarım çoğalırız.

Bu konuda benim fikrim şu şekilde; insanlar yoğun bir biçimde Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal ağlardan olayları takip ediyorlar. Ve böylelikle orada daha fazla bilgi sahibi olabilirken, bunun yanında daha fazla kişiye bilgi aktarma şansları da oluyor. Temel sebep bence bu şekilde.

Burada ayrıca bir şeyi belirtmek isterim; inploid'de bu konularda paylaşımlar yapılmasını, sorular sorulmasını veya tartışmalar açılmasını ben şahsen çok isterim. Ancak, bu tarz işlemleri esasen aslında kullanıcıların (yani sizlerin) daha çok yapması gerekiyor.

Son bir nokta olarak; inploid ana işlevi açısından bakıldığında "soru-cevap" ekseninde bir platform. Elbette diğer özellikleri bir çok şeyin burada gerçekleştirilmesine izin veriyor (Yazılar, Tartışmalar... Vs) . Fakat, genel kanı itibari ile soru-cevap ekseninde işlev yapan bir yer olarak düşünüldüğünden bu paylaşımlar böyle zamanlarda az yapılıyor olabilir...
  • Paylaş
inploiders
Arkadaşlar twitter böyle.

inploiders
Ekşi.'de de durum bu.

Burada sık aşağılanan Facebook zaten tamamen sadece konuya kanalize.

Neyse ki ülkenin kafası çalışan, aydın insanları gündemin peşinde.

Berkin kardeşimizin ruhu şad olsun.
  • Paylaş
Gezi eylemlerinde öğrendim ki. İnploid kullanıcıları bu konuda bilgi, eleştiri, eylem gibi gönderilere tepki vermiyor. Gezi eylemlerinde 6 can gitti burada yazan 3 - 5 kişiydik sadece, ben kendi adıma Berkin Elvan'ın vefatını tepki alınmayacak bir platformda yazmayı Berkin adına kayıp olarak değerlendirdiğim için burada konu etmedim. Berkin'in mücadelesi tam 270 gün sürdü 45 kilo girdiği o hastaneden 16 kilo ve vefat etmiş olarak çıktı. Bu drama tepkisiz kalacak bir kitleye burada bunu yazmak Berkin'i değersizleştirmek olurdu. Bugün çok daha gerçek eylemler varken burada yazmadım Berkin'i. Sitedeki 3-5 duyarlı kalp zaten gerçek eylemleri ile Berkin'in yanındaydı bundan eminim.
  • Paylaş
4

Ayhan Şimşek, Sanırım bu bahsettiğin durumun nedeni Inploid'de büyük çoğunluğun gerçek kimlikleriyle olan varlığı. Aslında bu değindiğin oldukça önemli ve vahim bir durum.
Ben duruma tepki vermiyor diye karşıt oldukları düşüncesinde de değilim fakat kişiler kendilerini ve duruşlarını teşhir etmek istemiyorlar. Bu zannedersem toplumumuzun genel bir fobisi.

Hakan, doğru bir tespit, korku dağları sarmış durumda, herkes dinlendiğinden, ip sinin takip edildiğinden dolayı bir sabah 4 te evinden alınıp savcının karşısında bulabilir kendini.

Ayhan Şimşek, Stadyum gibi sözde Adalet Sarayları yaptılar, kaç senedir de hizmetteler. Umduğum tek şey duruşma salonlarının çoğaltılacağı, bürokrasinin azalacağı ve sistemin hız kazanacağıydı. Fakat gel gör ki yalan işler bunlar hep.
Örnekleyecek olursam, taş çatlasın total de bir senede tamamlanması gereken bir davam oluştu gel gör ki 5. senesindeyim. Bitmedi, bitmiyor. Uzuyoor uzuyoooor haklı olsam bile lanet olsun yolum düşmesin diyorum böyle saraya...
3. sınıf coğrafyanın pis bir devlet politikası bu işte.

Şaman, Arkadaşlar, "ruhu şad olsun" demekte gerçekten bir suç unsuru yok. Tartışılsın da istemedim, kaldı ki tartışma çıkar çıkmaz suç unsurları servis ediyoruz. Zorla değil artık ancak vicdanlara dokunarak üç beş kişi daha kazanabiliriz ki bunun için gerçekten artık malzeme bol. İnploid konusuna gelince Twitter ve Facebook'da da insanlar gerçek kimlikleriyle bulunuyorlar, tek fark oralarda kimin paylaşımlarını okumak istediğimizi seçmemiz, özellikle Facebook arkadaş listemizin zaten çoğu da bizim gibi düşünen gerçek arkadaşlarımız.

Boğaz düğümlendi... Kol kırıldı...

sadece izliyorum bu halk ne zaman ayağa kalkacak diye merakla bekliyorum... Bu kadar hakareti nasıl kaldırır bu millet, anlamakta zorlanıyorum.

Ateşe verecem kendimi...Zahit bizi tan eyleme
Hak ismi okur dilimiz
Hey canım hay canım
Eyvallah hey dost

Sakın efsane söyleme hay hay
Hazrete varır yolumuz hey canım
Hazrete varır yolumuz eyvallah hey dost

Sayılmayız parmak ile hay hay
Tükenmeyiz kırma ile hey canım
Tükenmeyiz kırma ile eyvallah hey dost
Taşramızdan sorma ile hey canım
Kimse bilmez ahvalimiz eyvallah hey dost

Erenlerin çoktur yolu hay hay
Cümlesine dedikleri dedik beli eyvallah
Hey hey dost
Gören bizi sanır deli hay hay
Usludan yeğdir delimiz eyvallah hey dost

Tevhid eden deli olmaz hay hay
Allah deyen mahrum kalmaz hey canım
Her seher acilir solmaz eyvallah hey dost
Bahara ere gülümüz hey dost

Muhyi sana ola himmet hay hay
Aşık ise cana minnet hey canım hey canım
Elif Allah mim muhammed eyvallah hey dost
Kisvemizdir dalımız hey dost
Cümle alemlere rahmet saçar hey hey
Şu yoksul elimiz hey canım
Saçar hey canım eyvallah hey dost.
  • Paylaş
12 Mart 2014
Bugün 12:00'da Okmeydanı Cemevinden cansız bedeni kaldırılacak Berkin'in.
15:00'da Şişli meydandan Feriköy mezarlığına yürüyüşü olacak.
Katılımın 40 bin civarı olması bekleniyor.
  • Paylaş
2

Emel Gerçek, çok daha kalabalıktık.

Ayhan Şimşek, Cenaze günü saat 17:00'da ajanslara düşen bilgidir.
17:00
Saat 17.00 itibariyle Halaskargazi Caddesi’nde 50 bin kişi bekliyor. 5 bin kişilik bir grup mezarlığa gitmek için ayrıldı. Ayrıca Okmeydanı’ndan gelen 10 bin kişilik ayrı bir grup var. Kalabalık arasında üniformaları ve okul çantalarıyla gelen ilköğretim öğrencisi çocuklar bulunuyor. Taksim Platformu Taksim’e gitme çağrısı yapıyor. Polis, Harbiye çıkışı ve Ergenekon Caddesi girişine barikat kurdu.

Ha yanı yazmadıkca berkine üzülmüş sayılmıyoz öyle mi ? Tepkimizi ortaya koymamış oluyoz ?

yazık ya
  • Paylaş