Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden, kitabını okumak varken, toplumumuzun çoğunluğu, bu kitap üstünden çekilen diziye bağlanır?

Medyanın bağlayıcı kötü yönlerine kanan halkımız maalesef kitap okumak yerine dizilere körü körüne bağlanmaktadır.
  • Paylaş
Neden sonunu tarih sayfalarından bildiğiniz halde Titanik filmini izlediyseniz aynı sebepten! Çünkü tüm duyularınızla algılamak istiyorsunuz.
  • Paylaş
Görsel ögeler ile bir olayı takip etmek daha kolay çünkü.
  • Paylaş
Kesinlikle tembellikten kaynaklanıyor.
  • Paylaş
9

Erdi Gündüz, dizileri alt yazılı yapsalar, kitaba yönelme olur mu ki :)

Rukiye Koksal, Bizim toplumda tv sadece izlenmez evde iş yaparken türk kadını ses yapsın diye açar tv yi gider diger oda da ütüsünü yapar yani alt yazılı olsa o zamanda radyo açarlar. :)

Erdi Gündüz, "kitap okunmayacak da nasıl olursa olsun" diyorsun. :D

Rukiye Koksal, Öncelikle dizi izlenmeli genel kültür yapmak için :P

Erdi Gündüz, dizileri, genel kültür artırıcı bir unsur olarak kullanacağımız günlerin geleceğini biliyordum mm :)))

Rukiye Koksal, Ya bence çok yanlış bir izlenim var.Genel kültür dediğimiz kavramı sadece kitap okuyarak elde edemeyiz.Gezmeli,yeni yerler görmeli,farklı kültürde ki insanlarla tanışmalı,Farklı mutfaklar denemeli.Bunu yapacak zamanı olmayan ya da maddiyatı olmayan insan ya okuycak kitapdan öğrenecek ya da televizyon izleyecek.Bizim kültürümüzde okumak az olabilir çünkü film,dizi izlemek daha kolaydır.Öyle değil mi? :P

Erdi Gündüz, öyle tabi, zaten ruhumuza işlemiş ki her işin kolayını bulmak buna kimse itiraz edemez. Zaten şu: "Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?" sorusuna hep "gezen" diyenlerdim. İmkan varsa tabi ki gezilecek ancak kitap okumak bunun çok ötesinde bir olgu, zira gezi de bile insanlar belli süreler kitap okuyabiliyorlar. :)

Rukiye Koksal, Bence de kitap okumak çok önemli okumayı da çok seviyorum ve okumayanlara ya da dizi izleyenlerede okuyun demiyorum.Herkesin kendi seçimi yadırgamamalı değil mi? :)

Erdi Gündüz, Pek tabi, zira benim de yararsız gelebilecek meşgalelerimi çevrem anlamasa bile bana bunu yapma diyemez/dememeli, sonuçta benim kararlarım, benim hayatım. :)

İyi de dizileri izleyenler, kitabını merak ettiğinden dolayı izlemiyor ki!
Herkes kendince bir dizi fan 'ı olup onu izliyor. Yoksa kimse edebi eserlerin dizisi çekilse de izlesek demiyor! Yapımcı ve yayıncı ne verirse o izleniyor, bu ticari kaygılar bazen güncel bir senaryo bazen eski bir kitap oluyor.
  • Paylaş
Okumaya tembel toplumumuz için sigaralardaki sağlığa zararlı yazıları okunup anlaşılmadığı gerekçesiyle fotolarla süslenmişken... 300 sayfayı okumalarını beklenmek biraz ironik tabi...
  • Paylaş
1

Erdi Gündüz, okuyana da dizinin kitaptan daha çekici gelmesi?

Bedava olduğu için daha kolay, zahmetsiz olduğu için, çoğunluğa uymak istediği için ve kitabın verdiği tadı hiç almadığı için
  • Paylaş
Bizi yormayacak kolay yoldan anlamamızı sağlayacak şeylere yoğunlaşıyoruz
  • Paylaş
Diziyi kitaptan önce öğreniyorlar da ondan.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

886 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları