Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'deki çoğu insan gibi uzun süre PC kullandıktan sonra MacOS'a geçmiş biri olarak en başta stabil olması diyebilirim; bir kere Apple ürünleri OEM biçiminde değil paket ürün olarak geldiğinden uyum bakımından PC'lere halihazırda bir üstünlük sağlıyorlar ama asıl önemli olan yazılımsal altyapı, işletim sisteminin tutarlı olması. Mesela kendime ait ortalama bir iMac bilgisayar sahibim yaklaşık 1 senedir kullandığım bilgisayar bugüne kadar bir kere bile "fatal eror" diyebileceğimiz bir sorun çıkarmadı.

  • Paylaş
O beni değil, ben onu yönetiyorum.
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Bunu birkaç örnek ile açar mısınız @turkerinanmaz ?

Turker İnanmaz, Klasik bir windows kullanıcı güncellemelerle boğuşur. Mavi ekran ile sevişir.
Zaten osx kullanmamın en önemli etkenlerinden biridir bunlar.
Bir makale üzerinde çalışıyordum 4 saat aralıksız makalemi yazdım bitirmek üzereydim. Hop "bilgisayarınız şimdi yeniden başlatılıyor." tabi etmiş olduğum küfürler dünya üzerinde duymadığınız türden. Artık o kadar çok küfür ettim ki en son babam yattığı yerden kalkıp "Sen biraz kahveye gitte küfür etmesini öğren" demişti.

Sonra yine aynı makaleye giriştim. Bu sefer akıllıyım ama ctrl+s'ten çekmiyorum elimi. Yine bir 4-5 saatlik çalışma. Mavi ekran ile uçuyor. Normalde BDS'nin bu belgeyi uçurmaması gerekiyor fakat mavi ekrandan sonra bilgisayar açılamıyor haliyle dosyalarımı göremiyorum.

**
Vista çıktı beğenilmedi sonra windows yedi diye bişey çıktı. XP'den ona güncelleyeyim dedim. Demez olaydım. harddiski otomatik olarak ayarla dememle IMDB Top 250 arşivim de windowsla beraber biçimlendi.
**

OSX'e geçelim.
Güncellemeyi siz söyleyene kadar yapmaz, kafasına göre haraket etmez. Sizden onay ister bunu windowstaki gibi abartı bir şekilde yapmaz.

Şuan bir kafedeyim ve saat 12'de geldim buraya. Onun öncesinde sabah 7.30'da evden çıktım. Her durakta bilgisayarımı kullanıyorum. Halen daha şarjım bitmiyor. 2 saat gibi bir kullanım kaldığını söylüyor. (1 saatlik PS çalışmasıda yaptım.)
Hadi diyelim ki ben bu cevabı yazarken bilgisayarımın şarjı bitti ve kapandı. Windowsta yazdığım yazı uçar değil mi?
Bunda öyle bir sıkıntım yok. Kaldığım yerden bıraktığım gibi devam edebiliyorum.
**
Merak ettiğiniz windows-osx karşılaştırması varsa ağa soru sorup bana bildirin elim döndüğünce yazarım. :)

Aykut Kardaş, Aslına bakarsan Türker, bir yanım Mac'tir. Ama kullanma konusunda pek deneyimli olduğum söylenemez. Önerdiğin tarz da ağa bir soru ekledim. Ve sana yönlendirdim.

User Firendly'dir yani kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Windows kadar hata mesajı ile kullanıcıyı boğmaz. Sınırları bellidir.
  • Paylaş
Anlatmakla bitmez...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

850 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt